RallyRACC Catalunya, WRC-2: неквапливий зліт Skoda

Вчорашня спалах фольксвагенівців на новеньких VW Polo GTI R5 в суботу поступово потьмянів… Всупереч очікуванням, у Еріка Камійї сьогодні на асфальті не вийшло чергового ривка до перемоги – француз вже на першому ранковому допі програв два десятки секунд і віддав лідерство Калле Рованпері (Skoda Motorsport). А потім гонка для нього взагалі завершилася кепським чином – на старті денної секції (точніше, на СД11) Камійї раптом простояв приблизно двадцять хвилин, насилу дошкандибав до фінішу спецділянки і оформив сход (несподівано виникли проблеми з важелем перемикання передач). Петтеру Сольбергу теж будо непросто – норвежець довго не міг набрати темп на асфальті (більшу частину дня фінішував в районі десятого місця) і поступово сповз на четверту позицію… У підсумку, ініціативу в гонці спокійно і без особливого поспіху перехопили учасники на перевіреній техніці і з пристойним «накатом» в ралі за останні роки – в першу чергу, це екіпажі Skoda Motorsport, фіна Калле Рованпері і свіжоспеченого чемпіона WRC-2, чеха Яна Копецкого…

Хоча треба визнати – явної переваги у шкодовців сьогодні все ж не спостерігалося, незважаючи на те, що Рованперя і Копецки за підсумками суботи посіли два перших місця у своїй категорії. Однак знайшовся той відчайдух, який наважився вступити у відкритий бій з млада-болеславським «танком» – іспанець Ніл Соланс, минулорічний чемпіон Junior WRC, має намір найгарніше закрити свою програму виступів в 2018 році і все ж постаратися виграти домашній раунд (або як мінімум завоювати перший в кар’єрі подіум на етапі WRC-2). І поки у нього це непогано виходить – виграв сьогодні половину допів (три з шести), вийшов на третю позицію і тепер відстає лише на 0,3 секунди від Яна Копецкого! Взагалі-то, такий стрімкий ривок Соланса може стати серйозним іспитом для Калле Рованпері… Якщо іспанцю вдасться завтра відіграти 22 секунди у фіна, тому доведеться вирішувати задачу – продовжувати ризикувати в спробі неодмінно здобути другу поспіль перемогу чи все ж поступитися в малому, але при цьому гарантувати собі «бронзу» в WRC-2 за підсумками сезону?