Польща проти Фінляндії (ВІДЕО)

Ще місяць тому, на стартовому MARMA Rajd Rzeszowski, стало очевидно – чемпіонат Польщі в цьому році отримав нового іноземного «джокера», здатного реально боротися з господарями за титул. І якщо раніше ця роль належала виключно французу Бріану Буфф’є (чемпіон Польщі 2007-2009 років плюс по два «срібла» та «бронзи» за підсумками сезону), то зараз новим претендентом-«варягом» став фін Ярі Хуттунен… До речі, не виключено, що саме через Буфф’є польська федерація цього року впровадила зміни до регламенту ралійного чемпіонату – тепер екіпаж повинен виступити мінімум на трьох етапах, щоб кваліфікуватися в загальному заліку за підсумками сезону. Нагадаємо, що минулого року Бріан Буфф’є виступив лише на двох етапах з семи, але завдяки двом перемогам зумів завоювати третє місце в абсолютному заліку чемпіонату Польщі! Але повернемося до сьогодення – другий раунд першості, Rajd Śląska (і супутній йому етап чемпіонату Сілезії, Rajd Mikołowsko-Żorski), зібрали на трасах під Хожувом 114 екіпажів (серед них 12 на техніці R5/Rally2).

Як і п’ятьма тижнями раніше в Жешуві, на хожувських асфальтових дорогах темп задавала пара фаворитів – дворазовий чемпіон Польщі Гжегош Гжиб та фінський претендент Ярі Хуттунен. І якщо на першій секції невеличка перевага була у поляка, який виграв три допи з чотирьох та вийшов у лідери з крихітним відривом у півсекунди, то в другій половині дня фін стрімко перехопив ініціативу. Принаймні, Хуттунен впевнено виграв три спецділянки поспіль, здобув другу поспіль перемогу та лідирує в чемпіонаті з 69 очками з 70 можливих (проти 55 у Гжиба). Можна трохи здивуватися тому, що фін настільки впевнено почувається на асфальтових трасах – але рівно до того моменту, поки не згадаєш, що він понад рік провів у німецькій серії ADAC Opel Rallye Cup (де майже всі етапи проходять виключно на «паркеті»)… Тепер залишається відкритим ще одне питання – чи вдасться полякам цього року провести чемпіонат зі чотирьох етапів? Третій раунд призначений на 2-4 жовтня (Rajd Świdnicki), четвертий (словацьке Rally Košice) повинен пройти 16-18 жовтня. Але ситуація в Словаччині викликає чимало сумнівів – особливо після недавнього скасування Rallye Tatry (18-20 вересня)…