Франція: «сутички» на гравії (ВІДЕО)

У французьких ралі вже стартували обидва національних чемпіонати – після асфальтової першості прийшла черга на гравійну. Як завжди, такий «подвійний» комплект серій в черговий раз змусив зайнятися ретельним вивченням подій і тенденцій у різних чемпіонатах. І якщо на асфальті останнім часом все частіше домінують екіпажі на техніці R5 (яка на цьому покритті за швидкістю мало чим поступається «клієнтським» WRC), то на гравії ситуація не настільки однозначна – тут все ж перевагу мають WRC (в першу чергу, за рахунок більшого крутного моменту і майже «безсмертної» підвіски)… І торішній тріумф Жордана Берфи на Hyundai i20 R5 не надто підтверджує перевагу R5 – чемпіону «підіграли» невдачі фаворитів і складна система нарахування очок (у 2017 році Берфа не виграв жодного раунду в абсолюті, всі шість етапів здобули екіпажі на техніці WRC).

Перед стартовим раундом, Rallye Terre des Causses, майже одночасно «прибігли» кілька цікавих новин. По-перше, чомусь зник з арени відомий Жан-Марі Куок, десятиразовий чемпіон Франції (вісім титулів на гравії і два на асфальті), не було також Жюльєна Морена (дворазового асфальтового чемпіона) і Жордана Берфи (торішнього гравійного чемпіона). По-друге, Сільвен Мішель (в 2016 році став асфальтовим чемпіоном Франції, в 2017 році намагався якось закріпитися в ERC) вирішив остаточно перейти на гравій і планує повний сезон в Championnat de France des Rallyes Terre за кермом Skoda Fabia R5. По-третє, раптово нагадав про себе Бріс Тірабассі, який після восьмирічної перерви повернувся в ралі – він вирішив виступити на Hyundai i20 R5. Цікаво, хоч хтось зараз пам’ятає про те, що Тірабассі в 2003 році на Renault Clio S1600 став чемпіоном Junior WRC, перегравши всю заводську команду Suzuki Sport (в складі якої були Урмо Аава и Даніель Карлссон)?

Навряд чи хтось здивується тому, що на трасах Rallye Terre des Causses (та ще й під дощем, який частину допів перетворив на справжню ковзанку) ніхто не зміг скласти гідної конкуренції екіпажам на WRC – Тібо Дюрбек (рік тому став третім в гравійному чемпіонаті), Стефан Консані (дебютував за кермом Ford Fiesta RS WRC), Ліонель Бо разом виграли всі спецділянки і зайняли весь подіум. Кульмінацією став фінальна спецділянка, де Дюрбек все ж спромігся відібрати перемогу у лідируючого Консані – їх розділили лише 1,6 секунди! У заліку R5 кращим став Сільвен Мішель, який фінішував четвертим в абсолюті (до речі, завдяки оригінальній системі нарахування очок він все ж вийшов на третє місце в чемпіонаті, випередивши Ліонеля Бо). Порадував і Бріс Тірабассі – незважаючи на таку тривалу перерву в кар’єрі, він все ж завершив гонку на шостій позиції, а в заліку R5 став третім. Здається, гравійний чемпіонат в цьому році навряд чи змусить глядачів нудьгувати…