Цисла про перенесення французького етапу з Корсики

Етапи чемпіонату світу, що проводяться на сусідніх в басейні Середземного моря Корсиці й Сардинії завжди знаходяться під прицілом критики, адже якою б гарною не була гонка, її проведення поза материковою частиною країни обходиться дорожче. При цьому на островах неможливо зібрати таку кількість глядачів, яка збирається на материкові етапи, адже для відвідування острова потрібно використовувати або паром, або літак, а обидва ці варіанти не дешеві.

Зараз проводиться вирішальна частина роботи над календарем сезону – в березні Жан Тодт і Олівер Цисла провели зустріч, на якій обговорили 14-етапний розклад першості і головну увагу в цих переговорах було приділено саме гонці на Корсиці.

Днями в інтерв’ю виданню autosport.com Олівер Цисла знову заговорив про те, що гонка на материковій частині Франції могла б бути прекрасним варіантом.

Олівер Цисла: «Ви не почуєте від мене негативних коментарів про один з наших заходів. Я не хочу і не буду цього робити, адже організатори доклали фантастичних зусиль. Було б здорово мати гонку з таким самим рівнем організації на материковій частині Франції – вона могла б стати, ймовірно, найбільшим ралі на землі.

У нас так багато шанувальників у Франції, які підтримують своїх героїв-співвітчизників в цьому виді спорту. Ми могли б залучити півмільйона глядачів, і за європейськими стандартами це було б чудово. Я думаю, всі ми зізнаємося собі, що це неможливо на острові, не дивлячись на всю його красу.

Я виступаю за те, щоб спробувати зробити французький етап ще кращим. Давайте подивимося на економічну складову. Домінік (Домінік Серьє, директор ралі) сказав, що ця подія обходиться місцевій економіці в 9 мільйонів євро. У той самий час, інші гонки, що проводяться в країнах з куди менш розвиненою, ніж у Франції, економікою, приносять 50 мільйонів євро. А в активі у Франції є величезна кількість фанатів і FFSA, яка прекрасно розбирається в цих питаннях. Я прагну зробити цей етап ще кращим і думаю, що ми зробимо це разом».

У той самий час директор гонки стверджує, що вона відбудеться саме на Корсиці.

Домінік Серьє: «Змінити місце проведення зараз неможливо. Через три місяці ми дізнаємося, як виглядає календар. Якщо ми будемо в ньому присутні, то у нас залишиться дев’ять місяців до наступного ралі, але нам потрібно три місяці на те, щоб повідомити регіон, в якому ми збираємося проводити гонку. А це означає, що у нас залишиться шість місяців для організації нового ралі на новому місці. Це неможливо. Ми залишаємося на Корсиці і прагнемо заключити як мінімум трирічну угоду».

Нагадаємо, що з 2009 по 2015 роки французький етап проводився на материковій частині країни, в Ельзасі. Але саме через фінансові проблем ралі знову переїхало на Корсику.

12-04-2019 2138
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца