Результат Латвали – це заслуга психолога

Ярі-Матті Латвала – один з найбільш суперечливих персонажів сучасного WRC. Дворазовий віце-чемпіон світу, володар 17 перемог на етапах, наймолодший пілот, який виграв етап Чемпіонату світу … І в той самий час – один з найбільш невдалих раллістів сучасності.

Сьогодні третій результат Латвали на гонці в Фінляндії розцінюється, як успіх. Але він тричі вигравав цю гонку. Більш того, його колега по команді був на Neste Oil Rally Finland 2018 просто недосяжним для конкурентів. Залишається сподіватися, що Ярі-Матті, завдяки цьому результату, зможе поступово вибратися з безодні невдач.

Ярі-Матті Латвала: «В мене раніше ніколи не було п’яти ралі поспіль, в яких би я сходив з дистанції. Це була важка частина сезону. Мені було дуже важко, але зараз я дійсно щасливий».

Безумовно, важко уявити собі той тиск, який відчуває пілот заводського колективу, розуміючи, що його молоді однокоманднікі швидші і стабільніші. І тут на допомогу Латвалі прийшов новий психолог. На Neste Oil Rally Finland він працював з Нііло Контіненом – психологом НДІ Олімпійських видів спорту. Саме він і дозволив пілоту відновити віру в себе.

Ярі-Матті Латвала: «Він є представником інституту, і він відмінно попрацював. Він допоміг мені зібратися. Коли ви перестаєте вірити в себе, ви не можете виграти наступне ралі, адже спочатку вам потрібно повернути впевненість у собі. Я трохи запізно «прокинувся» на цьому ралі – тільки на середині суботньої дистанції. В принципі, у другій половині гонки це було куди важливіше, ніж на її початку. Головне, що я зміг зловити почуття швидкості, яка повертається до мене. А це дуже важливо для майбутніх змагань».

04-08-2018 4156
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца