Rallye de Monte-Carlo, СД7: пресинг Toyota

Слід визнати, організатори стартового етапу WRC-2020 сьогодні запропонували збалансований маршрут – адже п’ятнична секція зараз складається з трьох приблизно схожих спецділянок, причому майже однакової довжини. Досить тільки поглянути на ряд цифр, що позначають дистанцію того чи іншого допу секції – 20,02 км, 20,68 км та 20,59 км… Простіше кажучи, різниця між найдовшим і найкоротшим спецділянками дня становить всього лише 0,66 км! Правда, середня швидкість на них досить помітно відрізняється – діапазон тут становить приблизно 90-105 км/год. Якщо ж говорити про події на трасі, то увага вболівальників зараз досі зосереджена на трійці лідерів – Елфін Еванс наполегливо чіпляється за першу позицію, його одноклубник з Toyota Gazoo Racing Себастьян Ож’є продовжує атакувати та скорочувати відставання, а Тьєррі Ньовілль (Hyundai Motorsport) старанно намагається якось чином підвищити темп та «натиснути» на тойотівців…

На передостанній спецділянці п’ятниці картина поки майже не змінилася – Ож’є зараз виграв вже другий доп поспіль, але Еванс просто так здаватися не збирається, програв шестикратному чемпіону світу всього лише 0,6 секунди та продовжує лідирувати з невеличким відривом в 2,7 секунди. Чи вистачить Елфіну такого запасу, щоб залишитися першим за підсумками п’ятниці? В цілому, вже помітно, що Toyota Gazoo Racing навіть з повністю оновленим складом все одно трохи швидша за Hyundai Motorsport – Тьєррі Ньовілля відсунули на третє місце і він відстає від лідера вже на десяток секунд, а Себастьян Льоб йде четвертим та програє майже хвилину. Цікаво, що Калле Рованперя, який вперше стартував в чемпіонаті світу за кермом техніки WRC, теж поступово нарощує свій темп – 19-річний фін показав четвертий час, що стало його кращим результатом на нинішньому Rallye de Monte-Carlo. Тепер уже і в середині Топ-10 є інтрига – чи зуміє Рованперя нав’язати Есапеккі Лаппі (M-Sport Ford WRT) боротьбу за п’яту позицію? Адже 20 секунд – не так вже й багато за мірками Монте-Карло…