Rally Sweden, СД2: будильник від Тянака

У п’ятницю розпочалося справжнє Ралі Швеції. До того ж, «справжнє» – у всіх сенсах цього слова, оскільки вже давно глядачі та пілоти не були свідками морозної погоди разом зі снігом. Тому цього року всі без виключення очікували зимової казки.

Але погода і на цьому не зупинилася. Перед початком першої спецділянки дня (21,26-кілометрової СД2 Hof-Finnskog), яка повністю пролягала по Норвегії, пішов сніг! Для Себастьяна Ож’є це були погані новини. Французу після перемоги в Монте-Карло довелося відкривати трасу, а свіжий шар снігу був дещо схожий на прошарок гравію: зчеплення з трасою було неідеальним, та й траєкторію не дуже було видно.

На фініші спецділянки Ож’є був відвертим та поскаржився на умови на трасі, але цей факт йому довелося прийняти. Колишній напарник Отт Тянак, який стартував за ним, одразу «зняв» із часу француза 12 секунд! Але якщо бути відвертим, то на користь естонця зіграла не лише стартова позиція, але й власна швидкість. Ярі-Матті Латвала (також – на Toyota) стартував за Тянаком і не зумів стати найшвидшим, хоча в теорії умови стали кращими для нього: фін програв майже 10 секунд, тобто продемонстрував подібний темп до Ож’є! Як пояснив Ярі-Матті, він просто не довіряв машині на свіжому снігу…

У підсумку час Тянака на СД2 ніхто не зумів перевершити. До того ж, найближчий конкурент програв більше шести секунд. І таких конкурентів було цілих три, оскільки Андреас Міккельсен, Мадс Остберг та Тьєррі Ньовілль проїхали спецділянку майже з однаковим часом. Але на другому місці в загальному заліку опинився саме Остберг, який проводить гонку за кермом Citroen C3 WRC – в цьому йому допоміг трохи кращий час на вчорашній СД в Карлстаді.

А ось Кріс Мік, напарник Мадса, із групи WRC став найгіршим на спецділянці – він програв Тянаку 17,5 секунд.