Пригоди в Норвегії (ВІДЕО)

Як правило, норвезький чемпіонат на зимових етапах тішить наявністю першокласної компанії екіпажів, які ведуть активну підготовку до майбутнього етапу WRC в Швеції. Всі вже встигли звикнути до того, що в січні-лютому на домашніх трасах зазвичай регулярно з’являється Мадс Остберг – не зрадив він собі і цього разу, прибувши за кермом техніки останнього покоління, Ford Fiesta WRC’17. Приєднався до нього також Хеннінг Сольберг, який в черговий раз з’явився на ефектному раритетному Mitsubishi Lancer Evo 6.5 класу А8. Однак трохи спантеличив той факт, що на старті Sigdalsrally не було жодного з минулорічних призерів національної першості – ні чемпіона Ейвінда Брюнільдсена, ні його опонентів Оле Крістіана Вейбю і Франка Торе Ларсена…

Гонка розпочалася досить перебадчуваним чином – Остберг виграв три допа з чотирьох, миттєво вийшов в лідери, а за ним тягнувся Маріус Осен (Ford Fiesta R5), який відставав на 24 секунди. Але на СД5 все раптово пішло шкереберть – Осен зіткнувся з технічними проблемами і зійшов. Приблизно в той же час неприємність підстерегла і Остберга – на Ford Fiesta WRC’17 раптово лопнув гальмівний диск, внаслідок чого була також пошкоджена підвіска… Мадс все ж спромігся фінішувати на цій спецділянці і навіть зберегти за собою першу позицію в гонці, але на дорожньої секції змушений був оформити сход. Ось так буквально за кілька хвилин Sigdalsrally позбувся двох фаворитів, а новим лідером норвезького ралі став Микола Грязін, який цього року перед виступами в чемпіонаті Європи запланував велику зимову програму стартів на Skoda Fabia R5.

Незважаючи на те, що Грязін на решті трьох СД впевнено переграв господаря траси Андерса Грьондаля (якому належить рекорд за кількістю перемог на Sigdalsrally, п’ять тріумфів) і відірвався від нього майже на хвилину, без пригод не обійшлося. Несподівано «відзначився» Хеннінг Сольберг, який після розвороту на трасі рвонув у протилежний бік, щоб знайти місце для повторного розвороту – і, здавалося, ось-ось неодмінно приїде «в чоло» Грязіну! Добре, що в той момент Микола ще стояв на старті спецділянки і чекав на сигнал світлофора, а Хеннінг встиг стрімко розвернутися на стартовому відрізку і помчав геть… Але все одно стан сторопіння залишився – важко було повірити, що таке сталося насправді. З інших подій варто виділити дебют Оскара Сольберга (сина Хеннінга) за кермом автомобіля R5 – перший старт на Skoda Fabia R5 приніс йому четверте місце на стартовому етапі чемпіонату Норвегії і виграну спецділянку.

Sigdalsrally
1. Грязін Н./Федоров (RUS, Skoda Fabia R5) 57.14,7
2. Грьондаль/Ейлертсен (N, Ford Fiesta R5) +0.59,1
3. Сольберг Х./Менкеруд (N, Mitsubishi Lancer Evo 6.5) +1.35,0
4. Сольберг О./Бекстрьом (N, Skoda Fabia R5) +1.42,0
5. Йірвеліус/Густафссон (S, Skoda Fabia R5) +2.50,1
6. К’єр/Ундебакке (N, Volkswagen Golf II GTI) +4.04,2

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Glenn W. Olsen, YouTube

25-01-2018 3491
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца