Перший титул для VW Polo GTI R5!

У Швеції вже кілька років поспіль взимку (точніше, на стику січня та лютого) відбувається одна з найбільш швидкоплинних національних ралійних серій Європи – SM-Sprint Vinter, він же зимовий чемпіонат Швеції з ралі-спринту. Формат гранично простий і стрімкий – є одна-єдина спецділянка, довжиною 4 км. Всі учасники діляться на два дивізіони (4WD і 2WD), які вранці роблять по два кваліфікаційних заїзди – по вісім кращих з кожної категорії виходять у фінал, в якому запланована міні-секція з двох проїздів того ж допа, і розігрують між собою вищий титул. Ніякої тривалої, багатоетапної боротьби – все вирішується протягом лише двох-трьох годин, ні у кого з учасників взагалі немає права на помилку. «Перечепився» в кваліфікації і не потрапив до Топ-8 в своїй групі – вже поза грою. Втратив хоча б кілька секунд в фінальних заїздах – шансів відігратися у невдахи майже немає (хіба що тільки головні суперники раптом спіймають набагато серйозніші проблеми)…

У вищому дивізіоні 4WD в центрі уваги були відразу три екіпажі – Юхана Крістофферссона (який кілька днів тому виграв стартовий етап великого ралійного чемпіонату Швеції), Патріка Флодіна (недавно дебютував за кермом техніки R5) і Маттіаса Адіельссона (минулорічний бронзовий призер чемпіонату Швеції з ралі)… Але, як і тижнем раніше на Mekonomen-Bergslagsrallyt, дворазовий чемпіон світу з ралі-кросу за кермом свого VW Polo GTI R5 знову переграв всіх суперників – Крістофферссон виграв обидва кваліфікаційних заїзди, після чого двічі показав кращий час в фіналі і завоював свій перший титул в ралійній кар’єрі! Залишається тільки дивуватися тому, як швидко нові Volkswagen Polo GTI R5 пробиваються на вищі позиції на рівні національних ралі, при чому дуже сильно потіснили колишніх законодавців мод в класі R5, тобто чеську Skoda Fabia R5… Нагадаємо, німецький автомобіль отримав омологацию лише 1 жовтня 2018 року (тобто вже на самому фініші сезону), але на ньому вже здобули кілька перемог в абсолюті, а тепер ще й перший чемпіонський титул є!