Надії і проблеми Rally Sweden

Протягом останніх десяти років проблема у шведського етапу Чемпіонату світу була лише одна – тепла погода. Скасовані спецділянки, нічні поливи доріг водою, покликані врятувати частину дистанції, необхідну для отримання заліку, посипані бойовими шипами узбіччя, Super Special, що проходить на покритті з бруду – все це неабияк псувало нерви і спортсменам, і глядачам, і, в першу чергу, організаторам. У недавньому інтерв’ю виданню wrc.com директор Rally Sweden Гленн Олссон каже, що на нас чекає казкова зимова гонка, хоча при цьому визнає і наявність деяких проблем.

Гленн Олссон: «У нас багато снігу і дійсно хороші умови в усьому районі проведення ралі, навіть у найпівденнішій його частині, де проводиться суперспецділянка у Карлстаді».

Висота брустверів по узбіччях спецділянок становить один метр, а шар снігу в лісах – близько 90 сантиметрів, але при цьому існує одна проблема – на дорогах немає льоду, такого важливого для проведення зимової гонки.

Гленн Олссон: «Погода протягом декількох останніх місяців була досить незвичайною – після Різдва замість зміни холодних і теплих днів вона залишалася стабільно холодною. Це означає, що у нас є багато сухого снігу, але при цьому немає льоду, який так потрібен нам на дорогах. Те, на що ми чекаємо зараз, це кілька теплих днів, які, як нам здається, будуть у нас в ці вихідні. Сухий сніг може розтанути і дати нам дороги, які так потрібні для шипованих шин».

При цьому організатори не сподіваються на погоду і посилено займаються поливом спецділянок, приділяючи увагу паралельній гонці в Карлстаді і спецділянкам в районі Тушбі, одна з яких, Torsby Sprint, традиційно проходить по чисто льодовому покриттю.

Гленн Олссон: «Ми поливали дороги, щоб отримати крижану основу. Для суперспецділянки її товщина складає зазвичай 10-15 см. Ми також поливали спецділянку Torsby Sprint і деякі відрізки спецділянки Torsby. При такій кількості доріг їх неможливо полити повністю, але ми сподіваємося, що в ці вихідні ми отримаємо деяку допомогу зверху, яка дозволить нам отримати більшу кількість льоду. Проте, ситуація дуже і дуже хороша. У нас немає причин скаржитися. Це прекрасна зимова казкова країна, просто ми завжди прагнемо абсолютно кращих умов».

07-02-2019 2432
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца