Маркус Грьонхольм планує стартувати за кермом Yaris WRC

Історія знає чимало випадків, коли великі раллісти, завершивши свою кар’єру, знову сідали за кермо на одну-дві гонки. Причини цього були різні – від заміни пілотів, що тимчасово вибули, до необхідності команди набрати очки. Але багато хто повертався за кермо просто для того, щоб отримати задоволення. Цілком ймовірно, що на початку наступного сезону саме з цієї причини ми знову побачимо на старті Маркуса Грьонхольма, який домовляється з Томмі Мякіненом про надання автомобіля на гонку в Швеції.

Маркус Грьонхольм: «У цьому році мені виповнилося 50 років, тож було б непогано зробити це. Мені більше хочеться стартувати в Швеції, ніж у Фінляндії. У Фінляндії потрібно постійно бути дуже сконцентрованим під час усіх цих стрибків, а в Швеції можна просто їхати, насолоджуватися гонкою і отримувати задоволення. В цьому році з тією кількістю снігу, яка було в Швеції, і з огляду на мою стартову позицію, я міг би повернутися до гри!»

Дворазовий чемпіон світу, який завершив кар’єру пілота WRC в 2007 році, вже повертався у велике ралі – у 2010-му він виступив в Швеції на приватному Ford Focus WRC. Фінн розуміє, що забезпечення його виступу ніяк не є для Мякинена пріоритетним завданням, однак, варто нагадати, що в минулому році Маркус перед стартом гоночного каналу проїхав в бойовому режимі на Yaris WRC спецділянкою Harju на Neste Oil Rally Finland.

Маркус Грьонхольм: «На Harju мені сподобалося. Перед стартом я мав тести протяжністю лише п’ять кілометрів, проте, я був близький до кращого часу. Я був задоволений цим, тому що не їхав, як божевільний, а думав: «Я не можу розбити машину Томмі, адже мені доведеться повернути її» ».

Мякінен підтверджує зацікавленість в тому, щоб п’ятиразовий переможець гонки у Швеції знову вийшов на старт. За його словами, в цьому році реалізувати ідею не вийшло, оскільки «команда була зайнята, не вистачало машини, і все це було складно». Але на втілення ідеї у 2019 році Мякинен дивиться із оптимізмом. В інтерв’ю виданню motorsport.com він сказав: «Ми повернемося до цієї розмови, тепер в нашому розпорядженні більше шасі. Було б фантастикою побачити за кермом когось на кшталт Маркуса. Він може бути дуже швидким, особливо в Швеції, на одному зі своїх улюблених ралі. Якщо провести достатню кількість тестів, то він покаже хорошу швидкість, і було б чудово забезпечити його присутність на гонці, яку він вигравав стільки разів. У минулому році, проїхавши спецділянкою Harju на нашому тестовому автомобілі, він встановив дуже і дуже гарний час. Він був дуже близький до кращого результату і не забувайте, що з цим автомобілем у нього не було максимальної потужності».

 

06-09-2018 5377
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца