Фінальна «карусель» (ВІДЕО)

Великий ралійний сезон у Фінляндії фінішував – фінальний раунд, Pohjanmaa SM-Ralli, обіцяв усім учасникам та вболівальникам чимало інтриги… По-перше, до підсумкового заліку йшли чотири кращих результати зі п’яти, тобто варіантів математичних комбінацій вистачало. По-друге, фінальний етап у фінській першості за традицією отримує коефіцієнт 1,5, завдяки чому цінність перемоги чи призового місця в деяких випадках ставала просто космічною. Наприклад, у вищому дивізіоні SM1 (це, в першу чергу, техніка R5, S2000) була подвійна інтрига. За чемпіонський титул боролися Еміль Ліндхольм і Теему Асунмаа (перед фіналом рахунок за очками 95:88 на користь Еміля), а на третю сходинку подіуму претендували п’ять екіпажів, які йшли в інтервалі 11 очок (по 37 пунктів налічувалося у Мікко Хейккілі та Юусо Метсялі, 36 в Еси Руотсалайнена, 27 у Юхи Сало та 26 у Юкки Касі). Шкода, Еерік Пієтарінен цього року обмежився лише двома зимовими стартами – з 35 очками він міг би додати «спецій» у фіналі сезону і добряче сплутати карти всім претендентам…

Перед лідерами чемпіонату, Ліндхольмом і Асунмаа, стояли трохи різні завдання – якщо Емілю для здобуття титулу досить просто фінішувати попереду суперника, то Теему повинен був вигравати або розраховувати на невдачу опонента. Не було жодної можливості вести якісь хитромудрі тактичні ігри чи «відсидітися» за спиною суперника – обидва фаворити негайно зчепилися між собою. Спочатку невелику перевагу здобув Асунмаа, який відразу став лідером та відірвався на шість секунд, потім шальки терезів стали хилитися в бік Ліндхольма – після СД6 та 72 км він відставав лише на 1,5 с… Однак фінал цієї битви вийшов «бентежним» – на СД7 Еміль занадто швидко зайшов в поворот, втратив контроль над машиною і шкереберть вилетів з траси. Після цього Асунмаа заспокоївся, без поспіху довів справу до перемоги й став чотириразовим чемпіоном Фінляндії (по два титули в заліках SM1 і SM2). Бронзу завоював Мікко Хейккіля, який проводив свій перший сезон за кермом техніки R5/Rally2. Але якщо для більшості фінів сезон вже фінішував, то Ліндхольма чекають старти в ERC у складі Team MRF Tyres – найближчими днями він з’явиться в Португалії на Rally Fafe Montelongo…