Rally Estonia: мега-репетиція!

За останні десять років Rally Estonia поступово заробило репутацію одного з найбільш просунутих ралі у всій Європі – причому сталося це не тільки і не стільки завдяки тому, що естонська гонка недавно, якраз в 2014-2016 роках, входила до календаря ERC… Ще в 2010-2012 роках Rally Estonia отримало чималу популярність серед учасників світової першості – характеристики швидкісної траси під Отепяя плюс терміни проведення (середина липня) перетворили це ралі в чудовий тренувальний полігон перед фінським етапом WRC. Тому не дивно, що серед переможців та призерів головного естонського ралі можна побачити такі відомі імена, як Мадс Остберг, Отт Тянак, Маркко Мяртін, Тьєррі Ньовілль, Мартін Прокоп… Нова хвиля інтересу до Rally Estonia піднялася рівно рік тому, коли на тутешніх трасах з’явилися відразу три заводських екіпажі на техніці WRC останнього покоління – Отт Тянак на Toyota Yaris WRC, Хейден Паддон на Hyundai i20 Coupe WRC і Крейг Брін на Citroen C3 WRC! Але зараз навіть цей казковий рекорд естонського ралі був повністю побитий!

В цьому році в списку учасників Shell Helix Rally Estonia з’явилися представники всіх чотирьох заводських команд світової першості – відразу п’ять заводських екіпажів стартують на WRC останнього покоління! Перелік імен цілком здатний приголомшити багатьох уболівальників – Отт Тянак (Toyota Yaris WRC), Елфін Еванс (Ford Fiesta WRC), Есапекка Лаппі (Citroen C3 WRC), Андреас Міккельсен плюс Крейг Брін (обидва на Hyundai i20 Coupe WRC). До цієї компанії приєдналися ще три приватних екіпажі на техніці WRC різних років – українець Валерій Горбань (Mini JCW WRC) плюс два господаря траси, відомий Маркко Мяртін та Георг Гросс (обидва на Ford Fiesta WRC)! Отже, маємо аж сім екіпажів на WRC в версії 2017 року на ралі, яке не є етапом чемпіонату світу – жодна гонка в світі не може похвалитися таким складом! Навіть популярне Monza Rally Show програє за цим показником естонцям – в минулому році італійці отримали тільки чотири екіпажі на WRC 2017 року. Крім того, саме на Shell Helix Rally Estonia відбудеться офіційна світова прем’єра нового Ford Fiesta R5 Mk2 – два автомобіля будуть пілотувати знову ж заводські пілоти, Теему Сунінен і Такамото Кацута!

В цілому, «другий ешелон», тобто категорія R5, теж справляє серйозне враження – крім вищезгаданих Теему Сунінена і Такамото Кацути, на естонських трасах можна побачити ще Олівера Сольберга (юний норвежець знову з’явився на європейських трасах після своєї ефектної перемоги в травні на Rally Liepāja, етапі ERC), Еерік Пієтарінен (фін готується до домашнього етапу WRC, де буде пілотувати заводську Skoda Fabia R5 Evo), Миколи Грязіна… Є навіть такий екзотичний гість, як чилієць Еміліо Фернандес на Skoda Fabia R5 (рік тому він виступав в Junior WRC, де став сьомим за підсумками сезону). І не забуваємо, що Rally Estonia є також спільним етапом чемпіонатів Естонії і Латвії, де знову зустрінуться всі претенденти на найвищі титули в обох першостях – тобто норвежець Олівер Сольберг, естонець Георг Гросс і українець Валерій Горбань! Особливо загадковою буде ситуація в естонському заліку – адже тут в національний залік заявлені всі п’ять заводських екіпажів на WRC плюс потужні гравці на R5 рівня Сунінена і Кацути, які можуть відібрати максимум очок у національних лідерів першості… Чи все буде як в минулому році – заводські команди відмовляться від очок?

© Павел Скобленко/Rally.UA
© Фото Marleen Maask, Twitter (Karlip)

12-07-2019 14377
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца