Битви і розваги в Норвегії (ВІДЕО)

Здається, ралійний чемпіонат Норвегії можна назвати найбільшим «поспішайлом» в Європі – адже вже наприкінці лютого відбувся третій етап національної першості (із запланованих шести цього року)! А вся решта сезону буде розтягнута більш ніж на півроку – три наступні раунди норвезької першості відбудуться вже в травні, червні та вересні… Тобто ще до приходу весни по багатьох позиціях вже є майже повна ясність – відомі беззаперечні лідери, які будуть вести боротьбу за титул (в першу чергу, це Андерс Грьондаль), плюс головні невдахи нинішнього сезону (ним став Маріус Осен, який безнадійно програв два перших раунди).

Незважаючи на те, що Numedalsrally відбувся лише через тиждень після шведського етапу чемпіонату світу, на трасах регіону Нумедаль можна було зустріти деяких учасників і навіть окремі машини з недавнього Rally Sweden. Наприклад, з’явилися Skoda Fabia R5 і Hyundai i20 R5, на яких в Швеції виступали відповідно Юхан Крістофферссон (чемпіон світу з ралі-кросу 2017 року) і Ярі Хуттунен (учасник молодіжного проекту Hyundai Motorsport). У Норвегії з обох машин швидко зняли всю «шведську» рекламу, залишивши на білому тлі лише зелені логотипи Even Management – саме підопічні цієї менеджерської компанії мали їхати на цих автомобілях. За кермом Skoda Fabia R5 знову з’явився Оле Хрістіан Вейбю (на цій машині він виграв попередній раунд), а ось на Hyundai i20 R5 з’явився набагато цікавіший екіпаж – Андреас Міккельсен і Андерс Йєгер з Hyundai Motorsport помінялися ролями (пілот виконував обов’язки штурмана, а той спробував себе на місці бойового пілота).

Веселий експеримент Міккельсена і Йєгера завершився цілком передбачувано – це «перевернутий» екіпаж фінішував лише чотирнадцятим, програвши рівно сім хвилин переможцю. Хоча слід визнати, Андерс Йєгер все ж зміг записати на свій особистий «пілотський» рахунок три очки в заліку чемпіоната Норвегії. Під час Numedalsrally в черговий раз отримала підтвердження одна загальновідома аксіома – екіпаж, здатний боротися мінімум за подіуми в заліку WRC-2, зазвичай на голову перевершує майже всіх своїх суперників на змаганнях національного рівня. Тому навіть не доводиться дивуватися черговому успіху Оле Хрістіана Вейбю – заводський пілот Skoda Motorsport виграв майже дві третини спецділянок, завдяки чому на сорок секунд випередив другого призера (Маріус Осен нарешті прийшов до тями після провалів на перших етапах). Але головним фаворитом чемпіонату залишається Андерс Грьондаль – він лідирує в загальному заліку і має намір провести повний сезон в норвезькій першості (на відміну від Вейбю, якого чекають старти і тести в WRC-2).

Numedalsrally
1. Вейбю/Скьярмоен (N, Skoda Fabia R5) 53.02,0
2. Осен/Енган-Осен М. (N, Ford Fiesta R5) +39,9
3. Грьондаль/Ейлертсен (N, Ford Fiesta R5) +59,4
4. Ларсен/Еріксен (N, Ford Fiesta R5) +1.45,7
5. Сельмер Х./Сельмер А. (N, Ford Fiesta R5) +4.00,4
6. Квам/Йонсен (N, Citroen DS3 R5) +4.45,0
…14. Йєгер/Міккельсен (N, Hyundai i20 R5) +7.00,2

Чемпіонат Норвегії, дивізіон Nyere 4WD (після трьох етапів)
1. Грьондаль – 71
2. Вейбю – 60
3. Рьоед – 42

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Facebook (Andreas Mikkelsen, Ole Christian Veiby)

01-03-2018 19116
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца