Знову фінал в Млада-Болеславі! (ВІДЕО)

Часом складається таке враження, що хтось, відповідальний за сюжет чемпіонату Чехії з ралі, не обтяжує себе складанням хоч якогось відносно цікавого сценарію сезону – просто навмання запускає руку в архів, витягує торішню папку і копіює звідти все майже без змін. І будь-які спроби хоч якось урізноманітнити перебіг подій (наприклад, залучити якого-небудь дійсно сильного гравця зі сторони) дуже швидко сходять нанівець… Історія з Олексієм Лук’янюком стала наочною ілюстрацією цієї дивної тенденції – ще три місяці тому його програма виступів передбачала до п’яти стартів в чемпіонаті Чехії. У квітні пітерець фінішував другим на Rallye Šumava Klatovy, але після цього все дуже швидко пішло шкереберть… Спочатку йому довелося знятися з Rallye Český Krumlov в травні (через проблеми з митницею не встигли доставити вчасно новий двигун для Ford Fiesta R5), зараз довелося відмовитися від виступу на Rally Bohemia (на недавньому етапі ERC на Кіпрі Ford Fiesta R5 Лук’янюка отримав серйозні пошкодження, довелося всі сили і ресурси кинути на відновлення техніки).

Після всього цього доводиться в черговий раз спостерігати за тим, як Ян Копецкі (Skoda Motorsport) стрімко проходить крізь ряди суперників, немов добряче розігрітий ніж крізь масло. А тут ще й шкодовці як слід розщедрилися на своєму домашньому ралі – виставили в Млада-Болеславі відразу три своїх екіпажі (компанію Копецкому склали норвежець Оле Хрістіан Вейбю і фін Юусо Нордгрен). І жодних сюрпризів в результаті – Гонза виграв три чверті допів, в восьмий раз здобув перемогу на Rally Bohemia (абсолютний рекорд гонки), на етапах чемпіонату Чехії вже 22-й старт поспіль завершує перемогою! Добре попрацював і Вейбю, який на фінальному допі зумів пробитися на подіум – дійсно гарне тренування перед майбутніми стартами в WRC-2. А ось Нордгрен почував себе не настільки впевнено – лише дев’ятий… Але найцікавіше полягало в тому, що Ян Копецкі вже третій рік поспіль достроково стає чемпіоном Чехії саме в Млада-Болеславі – як і у 2016-2017 роках, він незмінно виграє п’ять гонок поспіль зі старту і на Rally Bohemia оформляє вищий титул! І ситуацію не рятує навіть майбутній Barum Czech Rally Zlín c його коефіцієнтом 1,5 – аж надто велика перевага Гонзи…