Зимовий старт Балтії (ВІДЕО)

За останні пару років багато хто з уболівальників вже почав забувати, що в Балтії зовсім недавно було чимало першокласних зимових ралі – у 2020 році всю «білу» частину сезону стрімко та повністю поховала аномально тепла зима, у 2021 році чимало організаторів змушені були відступити перед пандемією коронавірусу та її економічними наслідками (тільки у лютому вдалося майже експромтом провести естонське Otepää talveralli, яке стало для багатьох учасників генеральною репетицією перед лапландським раундом WRC). Натомість у 2022 році старт зимового сезону в Балтії вийшов несподівано раннім та насиченим – в останні вихідні січня одночасно відбулися спринтерські ралі в Естонії (стартовий раунд національної першості) та Литві (етап серії Winter Rally Cup). Трохи здивувало, що цього року змагання в Отепяе перетворили з повноцінного ралі на ралі-спринт – якщо рік тому Otepää talveralli налічувало чотири різні спецділянки (по два проїзди на кожній) та 83,94 км, то зараз учасникам SprintRalli Otepää Talv запропонували лише два допи (по три проїзди) та 58,47 км бойової дистанції… Логічно, що такий короткий раунд чемпіонату Естонії отримав знижений коефіцієнт 0,5.

У суботу 29 січня на старті SprintRalli Otepää Talv з’явилися 67 екіпажів, серед яких можна було побачити українсько-естонський дует Валерія Горбаня та Сергія Ларенса на Mini JCW WRC. Востаннє екіпаж Eurolamp WRT бачили на ралійних трасах Естонії ще у серпні 2019 року на Lõuna-Eesti Ralli. А на зимових ралі дует Горбань-Ларенс не з’являвся вже три роки – коли у січні-лютому 2019 виступили на латвійських Rally Alūksne та Rallijs Sarma. Повернення вийшло результативним – Горбань з Ларенсом на трасах під Отепяе виграли дві спецділянки, тричі фінішували у Топ-3 та піднялися на третій ступінь подіуму SprintRalli Otepää Talv (після СД3 екіпаж навіть вийшов на позицію лідера). Перемогу у підсумку завоював Георг Ліннамяе на VW Polo GTI R5, який до самого фінішу завзято «буцався» з молодіжним чемпіоном Європи Кеном Торном (Ford Fiesta Rally2) – розрив між ними становив лише три секунди… Цікаво, які подальші плани обох естонських юніорів? Поки що відомо, що Ліннамяе націлюється на виступи у WRC-2 Open та WRC-2 Junior – у планах вже є старт на Rally Sweden наприкінці лютого. Якщо ж говорити про чемпіонат Естонії, то тут на всіх чекає ще один зимовий раунд – цього разу латвійське Rallijs Sarma (12 лютого), де знову побачимо екіпаж Горбань-Ларенс.

Тим часом у Литві організатори пішли своїм шляхом – хоч національний чемпіонат повинен стартувати лише у травні, але місцевий ралійний сезон все одно встиг розпочатися вже у січні. Литовським ралістам цього року запропонували одразу три зимові ралі-спринти (29 січня, 19 лютого, 3 березня), які разом утворили нову серію Winter Rally Cup. Звичайно, немає жодної гарантії, що примхи погоди не завадять провести всі три заплановані ралі (поки що найбільші сумніви викликає березневе змагання у Зарасаї), але сам факт відродження зимового ралійного життя в Литві вже тішить. Програма вчорашнього Winter Rally Cup Ignalina виглядала таким чином – чотири короткі спецділянки довжиною від 5,50 км до 7,65 км (по два проїзди на кожній), разом назбиралося 50,32 км допів. Кількість учасників була скромнішою, ніж в Естонії (тільки 31 екіпаж на старті), але серед них можна було побачити чимало відомих учасників – Домінікаса Бутвіласа, Владаса Юркявічюса, Мартинаса Самсонаса, Гедрюса Ноткуса, Гедруса Фірантаса… Поза конкуренцією був Бутвілас на Skoda Fabia R5, який виграв усі спецділянки та майже на 40 секунд випередив Юркявічюса (Skoda Fabia Rally2 evo). Потішив усіх своїх шанувальників неповторний Самсонас, який на задньопривідному BMW M3 E36 фінішував третім!

SprintRalli Otepää Talv
1. Ліннамяе/Морган (EE, VW Polo GTI R5) 35.47,0
2. Торн/Паннас (EE, Ford Fiesta Rally2) +3,1
3. Горбань/Ларенс (UA/EE, Mini JCW WRC) +13,1
4. Муракас/Адлер (EE, Ford Fiesta Rally2) +39,4
5. Йєетс Г./Таніел (EE, Skoda Fabia Rally2 evo) +1.01,8
6. Волвер/Йиеранд (EE, Skoda Fabia Proto) +1.28,8

Winter Rally Cup Ignalina
1. Бутвілас/Вайткявічюс (LT, Skoda Fabia R5) 29.27,1
2. Юркявічюс/Палюкенас (LT, Skoda Fabia Rally2 evo) +39,4
3. Самсонас/Сніткас (LT, BMW M3 E36) +3.04,4
4. Фірантас/Ліжайтіс (LT, Mitsubishi Lancer Evo VIII) +3.11,5
5. Сімашка/Чапкаускас (LT, BMW E46 Compact) +4.14,9
6. Бесявічюс/Адінавічюс (LT, Mitsubishi Lancer Evo VII) +4.45,4


© Павел Скобленко/Rally.UA
© Фото Tiit Blaat/Ekspress Meedia, Armandas Knezys

30-01-2022 31654
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца