Європа «добиває» сезон (ВІДЕО)

На початку грудня фінішували практично всі основні національні чемпіонати Європі – у минулі вихідні сезон завершила бельгійська першість, де 1-3 грудня відбулося Spa Rally. Фактично, на цьому рівні залишилося ще поставити крапку в гравійному чемпіонаті Італії (фінальний етап 10-11 грудня) та Súper Campeonato de España de Rally («верифікаційне» ралі-шоу в Мадриді 16-17 грудня). Решта грудневих змагань на європейських трасах переважно становлять собою різноманітні різдвяно-новорічні ралі-шоу на кшталт польського Rajd Barbórka чи угорського Szilveszter Rallye… Однак повернемося до подій у Бельгії – попри те, що чемпіон тут визначився мінімум за два раунди до фінішу, фінальне Spa Rally все одно становило чималий інтерес для вболівальників. В першу чергу через присутність Тьєррі Ньовілля, який вирішив влаштувати собі «канікули» за кермом дуже цікавого автомобіля BMW M3 E30 – й одночасно натренувати взаємодію зі своїм екіпажем-розвідником, який наступного року працюватиме з бельгійцем на етапах WRC. «Розвага» багаторічного прем’єр-пілота Hyundai Motorsport склалася напрочуд результативно – навіть за кермом раритетного задньоприводного автомобіля він стабільно тримався у Топ-10 та фінішував шостим в абсолютному заліку (попри п’ятихвилинний штраф)!

Загальні враження від нинішнього чемпіонату Бельгії виявилися досить неоднозначними. З одного боку, ця першість остаточно прийшла до тями після коронавірусного колапсу 2020 року (вдалося провести лише два раунди) та вийшла на максимальний рівень – тобто досягла позначки у десять етапів за сезон. Плюс вдалося отримати такого серйозного учасника, як француз Стефан Лефевр – володаря титулів у ERC Junior, Junior WRC, WRC-3 (всі були здобуті у 2014 році), колишнього заводського пілота Citroen Racing (майже два десятки стартів на техніці WRC у чемпіонаті світу). З іншого, Лефевр примудрився майже повністю знищити інтригу в чемпіонаті – вісім стартів на тарасах Бельгії принесли йому сім перемог і достроковий титул (француз здобув у півтора раза більше очок, ніж його головний суперник Джіно Бюкс). До всього цього додалися нерегулярні виступи більшості бельгійських фаворитів… Якщо поглянути на Топ-5 за підсумками сезону, то отримаємо таку картину – Стефан Лефевр стартував на восьми етапах зі десяти та став чемпіоном, Джіно Бюкс взяв участь у всіх десяти змаганнях, Вінсенту Вершурену для «бронзи» вистачило п’яти стартів (тобто половини сезону), у п’ятірці кращих фінішували Адрієн Фернемон (п’ять стартів) і Грегуар Мюнстер (лише чотири виступи).

Традиційний варшавський Rajd Barbórka вчергове відбувся у своєму традиційному форматі – спочатку спринт (шість міні-спецділянок загальною довжиною 23,84 км), потім фінальний Kryterium Karowa на варшавських вулицях. А от ситуація з учасниками не надто потішила… По-перше, був лише один іноземний екіпаж – добре відомий українцям литовський дует Довіласа Чютеле та Донатаса Звіцявічюса на Lada VAZ 2105 VFTS. По-друге, практично в останню мить перед стартом технічна комісія відсторонила екіпаж Каєтана Каєтановіча, який перед тим по вісім разів вигравав Rajd Barbórka і Kryterium Karowa – виявилося, що на його Skoda Fabia Rally2 evo каркас безпеки не відповідав омологації. Ця прикра втрата фаворита стала помітним ударом як для організаторів, так і для глядачів. Таким чином, новим фаворитом став Міколай Марчик, який у світі польських ралі зараз є пілотом номер два після Каєтана Каєтановіча. Для повного успіху Марчику не вистачило зовсім небагато – він впевнено виграв «основний» Rajd Barbórka (показав кращий час на п’яти спецділянках зі шести та майже на чверть хвилини випередив Войцеха Хухалу). Однак на нічному шоу Kryterium Karowa Міколай став «лише» другим – перемогу з відривом 0,18 секунди несподівано святкував екіпаж Лукаша Биськінєвіча й Адама Йєндрашека, який виступав на чемпіонському Hyundai i20 R5 Ярі Хуттунена та Тома Крістенссона!