Від Скандинавії до Апеннін (ВІДЕО)

На перший погляд, в минулий уїк-енд було зовсім небагато дійсно помітних змагань (особливо на тлі паузи в ERC і WRC), але потім досить швидко з’ясувалося, що на національному рівні все ж встигли відбутися чимало цікавих подій… Німецький чемпіонат поступово виходить з довгого застою – зараз вже відбувся другий раунд першості, ADAC Saarland-Pfalz Rallye, де на старті зібралося чимало пілотів, які ще кілька років тому ходили в перспективних юніорах (Маріян Грібель, Хрістіан Рідеманн, Домінік Дінкель, Юліус Таннерт). На додачу до всього за кермом VW Polo GTI R5 з’явився відомий пілот зі шосейно-кільцевих змагань Тімо Бернхард, переможець таких видатних перегонів на витривалість, як «24 години Ле-Ману», «24 години Нюрбургрінгу», «24 години Дайтони» – у минулі вихідні він зумів фінішувати восьмим в абсолюті. Майже вся увага була зосереджена на битві Грібеля та Рідеманна – нікому не вдавалося відірватися більше ніж на 5-6 секунд, а перед фінальним СД розрив між ними становив лише півсекунди! На фініші перевага все ж виявилася на боці Маріяна Грібеля – у нього перемога на Power Stage і в ралі, повний комплект очок, лідерство в чемпіонаті.

Поступово наближається до фінішу норвезький чемпіонат, де нарешті відбувся третій раунд – KNA Sommer Rally Grimstad, який є справжньою екзотикою за мірками скандинавських ралі (принаймні, у регіоні Швеція-Норвегія-Фінляндія це поки що єдиний асфальтовий раунд місцевих національних першостей). Ще перед стартом найбільше зацікавили дві події – відсутність Маріуса Осена (після двох стартових етапів вважався одним зі трьох головних претендентів на титул) і поява Оле Хрістіана Вейбю (у травні був відсторонений від виступів у WRC на півроку, тому зараз намагається підтримувати форму на рівні національних серій і ERC)… Жодних сюрпризів не сталося – Вейбю повністю продемонстрував свою перевагу в класі, виграв вісім допів із дев’яти та майже на півхвилини випередив Франка Торе Ларсена. У підсумку, практично всі залишилися задоволені. Вейбю двічі стартував в Грімстаді, здобув тут дві перемоги, виграв 15 спецділянок зі 18, лідирував 18 допів зі 18. Ларсен же тепер, за два етапи до фінішу сезону (обидва фінальних ралі заплановані у вересні), лідирує у вищому дивізіоні Nyere 4WD – вже 25 очок відриву від Маріуса Осена та 30 від Андерса Грьондаля.

За інших обставин Rally del Friuli Venezia Giulia, етап одного з численних різнокаліберних чемпіонатів Італії (точніше, Campionato Italiano WRC), навряд чи опинився б у центрі уваги вболівальників з решти Європи. Але все змінила несподівана поява на трасах під Венецією чинного чемпіона Андреаса Круньоли з Hyundai Rally Team Italia, який стартував на новітньоому Hyundai i20 N Rally2 – лише тижнем раніше за цього автомобіля на Ypres Rally Belgium стартував швед Олівер Сольберг (по дорозі з Бельгії в Італію машину встигли завезти до Альценау та привести до ладу після численних технічних проблем, які призвели до сходу). Повноцінної битви за перемогу не вийшло – Круньола вже на старті завдав два точних удари, відірвався від досвідченого ветерана Луки Россетті на чверть хвилини, після чого спокійно контролював ситуацію до самого фінішу. У підсумку новий Hyundai i20 N Rally2 вже за тиждень після офіційного дебюту в ралі нарешті здобув першу перемогу в абсолюті! Зараз вже цікаво, чи буде Круньола виступати на i20 N Rally2 на трьох фінальних етапах «великого» чемпіонату Італії? Адже Hyundai Motorsport ще не налагодив масовий випуск техніки нового покоління – зараз поки відомо тільки про три робочих екземляри цієї машини (один тестовий зразок плюс лише два бойових)…

ADAC Saarland-Pfalz Rallye
1. Грібель/Рат (D, Citroen C3 Rally2) 1:08.49,5
2. Рідеманн/Ваннесте (D/B, VW Polo GTI R5) +2,0
3. Дінкель/Вінкльхофер (D, Ford Fiesta Rally2) +18,6
4. Таннерт/Ендерле (D, Skoda Fabia Rally2 evo) +28,9
5. Фон Турн/Еттель (D/A, Skoda Fabia Rally2 evo) +41,0

Чемпіонат Німеччини (після двох етапів)
1. Грібель – 60
2. Дінкель – 54
3. Таннерт – 49

KNA Sommer Rally Grimstad
1. Вейбю/Андерссон (N/S, Hyundai i20 R5) 36.33,0
2. Ларсен/Еріксен (N, VW Polo GTI R5) +28,9
3. Грьондаль/Фуглеруд (N, Ford Fiesta Rally2) +48,4
4. Йонсрйод/Вестлі (N, Ford Fiesta R5) +1.26,0
5. Свейнсволль/Нордхаген (N, Citroen C3 Rally2) +1.39,1

Чемпіонат Норвегії, Nyere 4WD (після трьох етапів)
1. Ларсен – 83
2. Осен – 58
3. Грьондаль – 53

Rally del Friuli Venezia Giulia
1. Круньола/Дзанні (I, Hyundai i20 N Rally2) 1:08.54,5
2. Россетті/Фенолі (I, Hyundai i20 R5) +15,0
3. Періко/Тураті (I, Skoda Fabia Rally2 evo) +39,7
4. Карелла/Де Гуйо (I, Skoda Fabia Rally2 evo) +50,3
5. Джіно/Мічі (I, Skoda Fabia Rally2 evo) +2.40,9


© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Karsten Huber, Simen Næss Hagen, ACI Sport

24-08-2021 24290
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца