Українські акценти в Литві (ВІДЕО)

Попри те, що абсолютна більшість українських спортсменів під час рашистської агресії не мають можливості брати участь в змаганнях, синьо-жовті кольори України все одно не зникають з європейських трас… І дуже приємно, що найбільшу підтримку демонструють литовці, які й надають різноманітну допомогу (політичну, військову, гуманітарну), і не забувають за кожної нагоди нагадувати про Україну на ралійних і ралі-рейдових трасах. Що й підтвердили події двох останніх тижнів, коли литовські спортсмени не раз продемонстрували свою підтримку – причому не тільки на національному рівні (етап ралійного чемпіонату Литви), а й також на міжнародному. Наприклад, у минулі вихідні на Italian Baja (спільному етапі Кубка світу й Кубка Європи з бах) відразу два литовських екіпажі Toyota GAZOO Racing Baltics, Бенедіктаса Ванагаса (зараз розпочав виступи з новим штурманом, естонцем Кулдаром Сікком) і Едвінаса Юскаускаса, вивели на старт свої Toyota Hilux Overdrive, прикрашені кольорами українського прапора. Прикро, звичайно, що вони під час італійської бахи зіткнулися з проблемами та втратили шанс на подіум, але Ванагас все ж потішив своєю швидкістю – другий час на пролозі, а також два третіх місця на спецділянках. Чекаємо на нові старти та вболіваймо за них!

У ралійному світі Литви теж спостерігаємо чималу підтримку зі боку тих чи інших екіпажів – наприклад, відомий екіпаж Вітаутаса Швядаса та Жільвінаса Сакалаускаса цього року розпочав виступи з українськими ліцензіями та несуть на борті свого автомобіля прапор України (на недавньому латвійському Tet Rally Liepāja здобули другу позицію у своєму класі). До них з часом планує долучитися також Вайдотас Жала (недавно мав чималий конфлікт зі своєю національною федерацією через, на його думку, її надто толерантне ставлення до деяких проросійських персонажів) – він вже оголосив, що на наступному «Дакарі» планує виступити саме з українською ліцензією. У минулі вихідні на Rally Žemaitija, другому етапі ралійного чемпіонату Литви, можна було побачити українські кольори – наприклад, на машинах Гедрюса Ноткуса, Петраса Шяучюнаса, Донатаса Сташайтіса… На додачу до всього цього трохи несподівано з’явився український екіпаж Сергія Потійка (вже кілька років живе та провадить бізнес у Литві) й Івана Мішина на прототипі Skoda Fabia Rally2-Kit, який протягом тижня встиг виступити на спринтерському Rally Juodupė (п’яті в абсолюті, перші у класі) і Rally Žemaitija (вийшли на першу позицію в класі LARČ3, але незабаром вибули через технічні проблеми).

Що стосується безпосередньо спортивних подій на трасах під Кельме, то склад учасників змагання потішив – на старті Rally Žemaitija, спільного раунду чемпіонатів Литви та Польщі, з’явилися 80 екіпажів (хоч і помітно менше, ніж торік, коли було 104 учасники, але все одно є одним з найкращих показників в історії цього ралі). Особливо цікаво було спостерігати за черговою зустріччю двох національних лідерів – литовця Домінікаса Буктвіласа та шведа Тома Крістенссона (він навіть без чіткої програми виступів все ж примудрився стати одним зі головних фаворитів чемпіонату Польщі). Як і пару місяців тому на польському Rajd Podlaski, ця пара фаворитів знов посіла дві перші позиції на фініші – шведський гість майже повністю повторив свій попередній сценарій, реалізований перед тим у Бялистоку, лідирував практично всю дистанцію, відбив усі контратаки Домінікаса Бутвіласа та Владаса Юркявічюса і здобув нову перемогу на «чужому полі»! Тепер маємо чимало цікавого в обох чемпіонатах – в Литві очікується велика битва за титул у повноприводному заліку AWD між Бутвіласом, Юркявічюсом та Ноткусом, а в Польщі несподівану чималу перевагу гостя Крістенссона (зараз, на «екваторі» першості, швед вже на 32 очки випереджає досвідченого Гжегоша Гжиба плюс вже здобув титул в окремому гравійному чемпіонаті Польщі). Тепер чекаємо на подальші плани шведського «джокера»…

Italian Baja
1. Аль-Раджі/Орр (SA/GB, Toyota Hilux Overdrive) 4:23.01
2. Феррейра/Монтейру (P, Mini JCW Rally) +5.06,7
3. Де Суса/Груненберг (BR, BRP Can-Am Maverick XRS) +22.31,1
4. Заплетал/Сикора (CZ, Hummer H3 Evo) +23.02,9
5. Вентура/Брун (I, Yamaha XYZ 1000R) +27.29,2

Кубок світу з бах (після трьох етапів)
1. Заплетал (CZ) – 57
2. Аль-Раджі (SA) – 50
3. Аль-Сайф (SA) – 45

Кубок Європи з бах (після трьох етапів)
1. Феррейра (P) – 58
2. Малушиньcкі (PL) – 56
3. Діаш да Сілва (P) – 55

Rally Žemaitija (абсолют)
1. Крістенссон/Юханссон (S, Hyundai i20 R5) 52.15,9
2. Бутвілас/Вайткявічюс (LT, Skoda Fabia R5) +19,3
3. Юркявічюс/Палюкенас (LT, Skoda Fabia Rally2 evo) +38,6
4. Плахитка/Новачевскі (PL, Skoda Fabia Rally2 evo) +1.02,2
5. Гжиб/Бінєнда (PL, Skoda Fabia Rally2 evo) +1.03,5
6. Хвєтчук/Сити (PL, Skoda Fabia Rally2 evo) +1.06,5

Чемпіонат Литви, залік AWD (після двох етапів)*
1. Бутвілас – 69
2. Юркявічюс – 54
3. Ноткус – 51
* – попередні дані

Чемпіонат Польщі (після чотирьох етапів)
1. Крістенссон (S) – 123
2. Гжиб – 91
3. Врублевскі – 82
4. Любяк – 71
5. Габрись – 45

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Toyota GAZOO Racing Baltics, Motors&Sports, Rally Žemaitija

15-07-2022 85416
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца