Новини з усього світу (ВІДЕО)

Фактично, великий ралійний сезон у США стартував не в лютому, коли відбулося зимове Sno*Drift Rally (його сенсаційно виграв Марк Пятковскі на раритетній Subaru Impreza 2.5RS з атмосферним двигуном), а в березні, коли на міссурійському Rally in the 100 Acre Wood нарешті з’явилися більшість фаворитів – тобто екіпажі Subaru Motorsport USA (канадець Брендон Семенюк і американець Тревіс Пастрана, який почав відновлювати свою форму після чергової травми), до яких долучився популярний шоу-драйвер Кен Блок… І якщо звичними Subaru WRX STI категорії Open вже нікого не здивуєш, то раптова зміна техніки у Блока стала центральною подією нинішнього сезону – адже Кен після багатьох років виступів на різноманітних Subaru та Ford вирішив пересісти на екс-заводський Hyundai i20 Coupe WRC! І от якраз у минулі вихідні Кен Блок у своєму третьому старті на Hyundai (два попередніх принесли йому друге місце та схід) нарешті досяг успіху – здобув перемогу на Oregon Trail Rally і тепер спробує наздогнати обох головних фаворитів зі Subaru Motorsport USA (Семенюк виграв два етапи та впевнено лідирує з 72 очками, Пастрана набрав 56 очок і тримається другим). Чи зможе Блок найближчим часом перехопити ініціативу? Побачимо за два тижні на Southern Ohio Forest Rally…

Чемпіонат Близького Сходу вже майже два десятиріччя перебуває під потужним тиском Нассера Аль-Аттії – катарець за період від 2003 року лише двічі програв боротьбу за титул (спочатку Халіду Аль-Кассімі з ОАЕ у 2004 році, потім катарцю Місферу Аль-Маррі у 2010 році). Тиждень тому всі уболівальникам та любителям статистики залишилося тільки зафіксувати чергові рекорди Аль-Аттії… По-перше, він вже уп’ятнадцяте виграв Jordan Rally – для цього йому вистачило 20 стартів. По-друге, на його рахунку вже 84 перемоги на етапах MERC – тобто найближчим часом вже можна чекати на черговий ювілей. По-третє, Аль-Аттія вже на 82 очки відірвався від свого найближчого суперника, оманця Абдулли Аль-Равахі, і вже у травні, за два етапи до фінішу сезону достроково здобув свій рекордний 18-й титул чемпіона Близького Сходу! Таке враження, що катарець вже зараз цілком готовий до того, щоб через два роки відсвяткувати свій двадцятий титул у MERC… Взагалі-то, хотілося вчергове побачити Нассера Аль-Аттію не тільки на Блмизькому Сході чи в ралі-рейдах, а й на етапах WRC – він вже цього року цілком міг би стати фаворитом у найновішій категорії WRC-2 Masters.

Нарешті почали надходити повноцінні новини з далекої Австралії, де місцевий ралійний чемпіонат серйозно постраждав через пандемію коронавірусу – у 2020 році першість повністю скасували, рік тому відбулися лише два раунди весною (після чого всі чотири осінніх етапи були скасовані). Обидва цьогорічних змагання, Netier National Capital Rally на початку квітня та Make Smoking History Forest Rally тиждень тому, продемонстрували повну перевагу фірмової команди Toyota Gazoo Racing Australia – брати Гаррі та Льюїс Бейтси на новітніх Toyota GR Yaris AP4 з трициліндровими 1,6-літровими турбомоторами впевнено виграли всі чотири залікові етапи (кожен повноцінний день ралі зазвичай має статус окремого раунду першості). Плюс досить непогано складаються справи у Річі Далтона, який ще рік тому придбав екс-заводський Toyota Yaris AP4 попереднього покоління – на недавньому ралі в Західній Австралії він двічі поспіль фінішував другим, завдяки чому злетів на другу позицію в загальному заліку чемпіонату. Але боротьба тільки починається – попереду ще п’ять ралі!