«Дакар»-2021, вантажівки. «Синій» подіум

Жодних сюрпризів у вантажному заліку не спостерігалося – KAMAZ-master спокійно фінішував у повному складі та здобув всі три місця на подіумі (востаннє подібне їм вдавалося ще у 2015 році). Все ж після того, як минулого тижня з гри вийшов лідер MAZ-SPORTauto Сергій Вязовіч, реальних суперників у «синіх» майже не залишилося. Вільні мисливці-одинаки (Олексій Вишневський, Алеш Лопрайс, Мартін Мацік) хоч і спроможні час від часу успішно атакувати, але поодинці «тиснути» на потужний квартет KAMAZ-master – такий подвиг можливий тільки за умови дуже вдалого збігу обставин… Треба визнати, якимось яскравими та драматичними подіями в вантажному заліку «Дакар»-2021 не надто порадував. Взагалі-то, за два тижні запам’яталися лише кілька епізодів – головним чином, пригоди Андрія Каргінова в перший день «Дакару» та проблеми у Сергія Вязовіча. А найяскравішим моментом став унікальний інцидент на фінальному етапі, коли KAMAZ 43509 Антона Шібалова на «підкиданні» зіткнувся з гелікоптером над головою – на щастя, без серйозних наслідків…

Так склалося, що набагато більший інтерес викликали переважно події за межами Топ-3. По-перше, порадував своїх вболівальників Олексій Вишневський – він уже продемонстрував, що здатний разом з Сергієм Вязовічем сформувати «ударний» дует MAZ-SPORTauto. Щороку Вишневський суттєво покращує свої результати на «Дакарі» і пройшов шлях від 21-го місця у 2017 році до шостої позиції у 2021 році. По-друге, прогресує чех Мартін Мацік – за чотири роки він вже втретє фінішував в Топ-5, причому «Дакар»-2021 став найуспішнішим в його кар’єрі (четверте місце в загальному заліку плюс три виграних етапи). У нього є непогана можливість наступного року поборотися за подіум – особливо якщо отримає повноцінну технічну підтримку від Team de Rooy (в першу чергу, це модернізація нинішнього Iveco Powerstar). До поля зору потрапила ще нідерландська команда Mammoet Rallysport – Мартін ван ден Брінк на новому Renault C460 завоював восьме місце (для нього це перший в кар’єрі фініш у Топ-10). Відзначився також дебютант вантажного заліку – чилієць Ігнасіо Касале (три виграних «Дакари» на квадроциклі) за кермом Tatra Phoenix з першої ж спроби фінішував дев’ятим!