Чергова спроба Safari Rally (ВІДЕО)

«Магія імені понад усе» – саме так можна назвати ситуацію з легендарним кенійським Safari Rally. Свого часу це ралі займало особливе і почесне місце в чемпіонаті світу і вважалося чимось на кшталт «Дакара», тільки для класичних раллістів – бо відбувалося в Африці і за бойовою дистанцією дорівнювало приблизно трьом-чотирьом звичайним етапам WRC. Але пізніше саме ця колосальна дистанція стала найбільшим головним болем організаторів – як забезпечити максимум безпеки для учасників і глядачів, якщо маршрут гонки налічує десь десяток-півтора спецділянок довжиною до півтори сотні кілометрів кожна?! І велика пригода миттєво перетворилося у велику проблему для всіх без винятку… Та й команди мали серйозне навантаження – адже для Safari необхідно було з року в рік готувати техніку в особливій специфікації, саме для африканських умов.

Тому не було нічого дивного в тому, що в 2002 році Кенія в останній раз прийняла у себе етап WRC, після чого надовго зникла з великої міжнародної арени – максимум, що вдалося досягти, так це пару раз прийняти у себе етап серії IRC (в 2007 і 2009 роках). І ось уже кілька років усі сторони (як FIA з WRC Promoter GmbH, так і Кенія) намагаються прилаштувати легендарну гонку в календар чемпіонату світу – FIA і промоутеру першості потрібно якось розширити календар WRC (особливо після недавнього ефектного провалу з Китаєм), кенійці ж хочуть повернути своє місце на світовій ралійній арені. Але для цього довелося піти на цілий ряд змін, які мало що залишили від колишнього Safari – часи ралі з бойової дистанцією в 1000-1500 км відійшли у минуле назавжди і вже не повернуться… Крім того, цього року організатори ралі досягли дійсно унікального успіху – маршрут гонки складався лише з спецділянок на повністю перекритих трасах (чого раніше не було ніколи).

І поки що зусилля кенійців отримують підтримку практично на всіх рівнях – уряд Кенії готовий виділити усі необхідні кошти, на недавньому Safari Rally був присутній Олівер Цисла (шеф WRC Promoter GmbH), йдуть переговори про можливе включення Кенії в календар WRC 2020 року. Що з цього вийде – про це дізнаємося не раніше, ніж через півтора року… А поки що в минулі вихідні на трасі Safari Rally учасники вирішували свої власні завдання – хтось воював за вищі місця в чемпіонатах Кенії і Африки, хтось (точніше, екс-італієць Карл Тундо, який зараз є громадянином Кенії) намагався повторити абсолютний рекорд Шехара Мехти за кількістю перемог в цій гонці. До речі, Тундо досяг успіху і в п’ятий раз виграв Safari Rally (на додачу до своїх тріумфів в 2004, 2009 2011 і 2012 роках). Правда, поціновувачі ралі навряд чи погодяться порівнювати ці досягнення – все ж Мехта вигравав Safari Rally в період розквіту цієї гонки, в 70-80-і роки… Тоді дистанція лише одного-єдиного ралі становила близько 5000 км – це більше, ніж усі п’ять переможних Safari Rally Карла Тундо.

Safari Rally
1. Тундо/Джессоп (EAK, Mitsubishi Lancer Evo X R4) 1:55.05,8
2. Чагер/Соні (EAK, Mitsubishi Lancer Evo X R4) +9.28,4
3. Мангат/Камья (EAU, Mitsubishi Lancer Evo X R4) +10.21,8
4. Сінгх Р./Сінгх Г.(EAT, Mitsubishi Lancer Evo X) +11.13,8
5. Бенджі/Міонкі (EAK, Subaru Impreza WRX STI N12) +12.19,7
6. Хан/Хашіф (EAK, Mitsubishi Lancer Evo X) +14.42,8


© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото CmoncyImages

19-03-2018 10382
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца