«Столичне» повернення

Український сезон 2018 року приніс ще одне велику і помітну подію – після дуже довгої перерви в календар ралійного чемпіонату України повернулася гонка під назвою Ралі «Столиця». В останній раз це відбулося майже півтора десятиріччя тому – в далекому 2004 році… Причому тодішнє ралі запам’яталося в першу чергу тим, що на ньому з’явилися два британських екіпажі на Ford Focus RS WRC’02 – Дагласа Холла (який здобув впевнену перемогу) і Ендрю Тінклера (сьоме місце). Той пам’ятний «наліт» британців викликав купу емоцій і приніс трохи несподіваний результат – ралійний комітет ФАУ прийняв рішення, що в решті сезону екіпажі на техніці WRC не можуть претендувати на очки в залік чемпіонату України. Після цього «Столиця» надовго зникла з української першості – в 2005-2009 роках вона відбувалася виключно в спринтерському форматі (етап Кубка України, етап серії з ралі-спринту «Кубок Столиці»), з дистанцією не більше 35-45 км СД. А в 2010-2017 роках взагалі канула в небуття – і тільки в 2018 році відбулося її довгоочікуване «відродження».

На відміну від минулих років, реанімоване Ралі «Столиця» відбувалося вже не в Києві або його передмістях – після суботньої церемонії відкриття змагань в столиці України всі учасники і глядачі перебралися в Іршанськ (Житомирська область), де власне і відбулася сама гонка. Маршрутний лист насправді порадував – щільний графік, зведені до мінімуму далекі переїзди на дорожніх секціях, нема великих пауз між допами. У підсумку, в програму одного дня (точніше, на протязі дев’яти годин у неділю) вдалося упакувати дюжину допів загальною довжиною 118,6 км. На старті ж з’явилися 24 екіпажі, серед них майже всі фаворити нинішнього чемпіонату – Борис Ганджа, Юрій Хоміцький, Олександр Козлов, Юрій Шаповалов… Але найцікавішою подією все ж стало повернення Дениса Сидорова та Миколи Романова, чемпіонів України 2015 року – після свого тріумфу цей дует дуже різко скоротив свої виступи (лише три старти в 2016-2017 роках на етапах Кубка Лиманів і Кубка України, які принесли їм три перемоги). Яким же стане їх повернення в «великий чемпіонат»?

Як з’ясувалося, солідна перерва у виступах практично не позначилася на швидкості Дениса Сидорова – він зі старту впевнено виграв п’ять допів з шести. І тільки 50 секунд штрафу (на СД4 пробив колесо, після чого не встиг вчасно дістатися на наступний контрольний пункт) не дозволили йому завершити першу половину ралі лідером з солідним 25-секундним відривом. Але подальша гонитва для Сидорова не склалася – виліт з траси на СД7… Після цього драматичного епізоду ініціативу остаточно захопив екіпаж Бориса Ганджі і Євгена Сокура, який зараз повним ходом рветься до жаданого чемпіонського титулу – є третя перемога на трьох етапах і 160 очок з максимально можливих 168! Цікаво, що для Ганджі та Сокура це вже шоста в цьому році перемога в національному заліку в шести стартах – одна на етапі «Кубка Карпат», дві на раундах «Кубку Лиманів» і три в чемпіонаті України! Ще однією яскравою подією стала битва Юрія Хоміцького і Юрія Шаповалова за друге місце на фініші – перед фінальною спецділянкою Шаповалов був лише на півсекунди попереду, але Хоміцький атакував на межі можливостей (поліпшив свій результат на 5,5 с) і на фініші виграв у свого тезка 1,3 с!

Ралі «Столиця»
1. Ганджа/Сокур (UA, Mitsubishi Lancer Evo IX) 1:05.23,6
2. Хоміцький/Рощенко (UA, Subaru Impreza WRX STI N12) +24,0
3. Шаповалов/Шумаков (UA, Mitsubishi Lancer Evo IX) +25,3
4. Козлов/Островський (UA, Subaru Impreza WRX STI N12) +1.44,7
5. Корзун/Кононов (UA, Mitsubishi Lancer Evo IX) +2.33,5
6. Нечипорук І./Нечипорук А. (UA, Subaru Impreza WRX STI N12) +3.52,1
7. Горшков/Прусс (UA, Honda Civic Type-R) +7.48,0
8. Копилець/Борщенко (UA, SEAT León) +7.52,4
9. Білоусов/Кобенок (UA, ВАЗ-2108) +8.23,8
10. Хоперія/Євдокимов (UA, Honda Civic) +9.24,5

Чемпіонат України, абсолют (після трьох етапів)
1. Ганджа – 160
2. Хоміцький – 112
3. Козлов – 86
4. Шаповалов – 70
5. Корзун – 62

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Сергій Холодило (photoextreme.com.ua)

11-07-2018 29350
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца