Скандинавські протилежності (ВІДЕО)

Національний чемпіонат Швеції в цьому році вже встиг встановити неофіційний рекорд Європи – стартував лише в середині серпня, коли великий місцевий сезон нарешті відкрило Rally Killingen, перший з чотирьох запланованих раундів. Цікаво, що шведи мають намір «упакувати» весь чотириетапний чемпіонат в інтервал лише півтора місяця – з 13-14 серпня (Rally Killingen) по 24-25 вересня (Göhlins Skilling). На трасі під Чилем (невеликим містечком у 10-15 км від Карлстаду, який колись був базою Rally Sweden, зимового етапу WRC) з’явилися два десятки екіпажів на техніці R5/Rally2 – це не рахуючи ще п’ять «національних» прототипів Mitsubishi Mirage R5. Найбільше зацікавила раптова поява екіпажів Понтуса Тідеманда (про нього майже нічого не було чутно ще зі грудневого ACI Rally Monza, коли він завершив програму виступів у WRC-2) і Еміля Бергквіста, який вивів на старт новий прототип Audi A1 Rally2-Kit, підготований командою Маттіаса Екстрьома. Втім, на трасах події відбувалися під знаком повної переваги Пер-Гуннара Андерссона – чинний чемпіон Швеції виграв вісім допів зі дев’яти та на 40 секунд випередив Тідеманда (на дистанції 70 км)…

Зовсім інша ситуація склалася в Фінляндії, де національний чемпіонат вже вийшов на фінішну пряму – в Лахті відбулося Lahti Top Building Ralli, п’ятий раунд фінської першості з шести. При цьому змагання весною терміново витягнули з «резерву» для заміни SM Oulu Ralli – якраз змагання в Оулу було спочатку заплановано на 4-5 вересня як п’ятий раунд чемпіонату, але в квітні з’явилося повідомлення про його скасування (за офіційною версією, організаторам підготовку «зламало» повідомлення про перенесення фінського етапу WRC з кінця липня на початок жовтня). Не бракувало й інших новин – раптом нагадав про себе Есапекка Лаппі (колишній заводський пілот Skoda, Toyota, Citroen і M-Sport), який нещодавно придбав в іспанської команди RMC Motorsport прототип Toyota Yaris N5 (іспанський клас за мотивами аргентинського Maxi Rally Turbo та міжнародного R4/Rally2-Kit) і вирішив виступити на ньому на Lahti Top Building Ralli. Це повідомлення негайно реанімувало всі недавні чутки про те, що Лаппі може у 2022 році повернутися до чемпіонату світу й отримати місце третього номера в Toyota Gazoo Racing WRT (після Елфіна Еванса та Калле Рованпері)…

Спортивні події на трасах Lahti Top Building Ralli майже відразу заінтригували – спочатку на першу позицію вирвався Еміль Ліндхольм, який продовжує активно «просувати» в Фінляндії індійську шинну марку MRF Tyres. Але пізніше до гри місцевих грандів стрімко втрутився Егон Каур, який зараз провадить підготовку до чергових виступів у WRC-3 – естонський гість успішно стартував, тричі поспіль фінішував у Топ-3 і після п’ятничної секції розташувався на третій позиції з майже вісьмома секундами відставання від Ліндхольма. Однак це був лише початок – у суботу Каур буквально «ввімкнув форсаж», виграв п’ять спецділянок поспіль і відсвяткував перемогу з майже двадцятисекундним відривом! Його тріумф негайно змусив згадати «золотий» для Естонії сезон 2014 року, коли екіпажі Карла Крууди та Каспара Койтли сенсаційно стали чемпіонами Фінляндії у двох вищих дивізіонах (відповідно SM1 і SM2)! У загальному заліку фінської першості (точніше, у заліку SM1) очікується грандіозний трилер на фінальному раунді наприкінці вересня – в Топ-3 (Лінхольм, Хейккіля, Асунмаа) щільність за очками така, що перемога будь-кого зі цього тріо гарантує йому титул!

Rally Killingen
1. Андерссон/Фредрікссон (S, Ford Fiesta Rally2) 38.00,0
2. Тідеманд/Абрахамсен (S/N, Skoda Fabia Rally2 evo) +39,5
3. Родстрьом/Юханссон (S, Volkswagen Polo GTI R5) +51,0
4. Окессон/Хольмдаль (S, Ford Fiesta R5) +1.12,8
5. Тунстрьом/Линдаль (S, Skoda Fabia Rally2 evo) +1.20,6

Чемпіонат Швеції, Internationella 4WD (після першого етапу)
1. Андерссон – 30
2. Родстрьом – 19
3. Тідеманд – 18
4. Окессон – 12
5. Адіельссон – 11

Lahti Top Building Ralli
1. Каур/Сімм (EE, Volkswagen Polo GTI R5) 53.40,8
2. Ліндхольм/Хямяляйнен (FIN, Skoda Fabia Rally2 evo) +19,6
3. Хейккіля/Лухтінен (FIN, Skoda Fabia Rally2 evo) +20,2
4. Пієтарінен/Анттіла (FIN, Volkswagen Polo GTI R5) +38,6
5. Асунмаа/Сало Я. (FIN, Skoda Fabia Rally2 evo) +44,8
…7. Лаппі/Ферм (FIN, Toyota Yaris N5) +1.21,9

Чемпіонат Фінляндії, дивізіон SM1 (після п’яти етапів)
1. Хейккіля – 86 (90)
2. Ліндхольм – 85 (97)
3. Асунмаа – 79 (86)
4. Сало – 63 (66)
5. Рьойхкійо – 43 (51)


© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Facebook (P-G Andersson Rallying Official), Taneli Niinimäki (AKK)

17-08-2021 19031
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца