Румунський розгардіяш

Ще кілька днів тому ніхто не міг з повною впевненістю повідомити, коли фінішує сезон у чемпіонаті Румунії – чи 25-26 вересня (Total Transilvania Rally), чи десь в жовтні. Нещодавно було оголошено, що фінальний раунд, Raliul Aradului (23-24 жовтня) було скасовано рішенням місцевої влади – через пандемію коронавірусу та погіршення ситуації на заході Румунії. Але якраз в четвер, 24 вересня, відбулося засідання ралійного комітету, за підсумками якого з’явилося трохи несподіване повідомлення – фінал повинен відбутися в Бакеу 24-25 жовтня, тобто Raliul Bacăului займе місце Raliul Aradului. Після цього можна було спокійно повернутися до подій в Клужі, де позавчора-вчора відбулося Total Transilvania Rally, п’ятий етап чемпіонату Румунії, а також третій раунд міжнародної серії TER. Завдяки цьому міжнародному статусу клужського ралі на місцевих трасах можна було навіть побачити невеликий «гостьовий десант», який складався зі двох іспанських (Луїс Віларіньо, Едгар Віго), одного французького (Крістіан Жанен) і одного болгарського (Нікола Мішев) екіпажів…

Сюрпризів майже не було – Сімоне Темпестіні цього разу не припустився жодної помилки, виграв шість СД зі семи, здобув четверту в цьому році перемогу і достроково став чемпіоном Румунії (для нього це вже п’ятий національний титул). Від того часу, як у 2015 році він сів за кермо R5, у нього приголомшлива статистика в румунській першості – у 2015-2020 роках він у 39 стартах здобув 29 перемог! Іншим героєм сезону 2020 року заслужено вважається 22-річний юніор Норберт Майор – на Peugeot 208 R2 він п’ять разів фінішував у Топ-5 абсолюту, достроково став чемпіоном Румунії в заліках FWD та RC4, посідає третє місце в загальному заліку чемпіонату Румунії. Зараз набагато більше цікавить питання, яку програму він отримає у 2021 році – адже очевидно, що ще один сезон за кермом R2 стане для Норберта просто втраченим часом… У заліку TER майже нічого цікавого – три етапи, три переможці, три лідери з однаковою кількістю очок (Паоло Андреуччі, Хосе Марія Лопес, Сімоне Темпестіні). Можливо, на фінальному етапі в жовтні, відомому Rallye d’Antibes – Côte d’Azur, нарешті з’явиться одноосібний лідер – ним цілком може стати, наприклад, іспанець Луїс Віларіньо…