Скандинавсько-балтійське свято у Словаччині (ВІДЕО)

Польське та словацьке ралійні суспільства вже давно і тісно пов’язані – ще понад десять років тому почали практикувати проведення спільних раундів своїх національних чемпіонатів на трасах під Жешувом (2009-2012, 2014, 2020-2022 роки) і Кошице (2010-2012, 2021-2022). Плюс поляк Гжегош Гжиб давно став королем чемпіонату Словаччини, де здобув рекордну кількість перемог на етапах і чемпіонських титулів… І нинішній сезон у словацькій першості став продовженням насправді фантастичної серії Гжиба – адже після перемоги на недавньому Garrett Rally Košice Гжегош став вже семиразовим чемпіоном Словаччини (абсолютний рекорд). Взагалі, статистика його виступів у Словаччині дійсно справляє враження – адже поляк уже вісімнадцять років поспіль стабільно фінішує на подіумі за підсумками сезону (сім перших, вісім других, три третіх місць), до того у 97 стартах здобув 35 перемог і 36 подіумів в абсолюті! Поки складно уявити, що найближчим часом комусь вдасться перевершити досягнення Гжиба – хіба тільки за умови, що словак Йозеф Береш-молодший (у 2005-2011 роках здобув п’ять титулів чемпіона Словаччини, має на своєму рахунку 21 перемогу) відновить повноцінну ралійну кар’єру та запустить програму виступів на техніці R5/Rally2 (з відповідним бюджетом).

Але найцікавіші події на недавньому Garrett Rally Košice спостерігалися не у словацькому заліку, де практично не було сумнівів у черговому титулі Гжиба, а в польському. Бо заповітна мрія Гжегоша Гжиба одночасно стати чемпіоном Польщі та Словаччини раптом наштовхнулася на шалений опір шведа Тома Крістенссона, який влітку перехопив ініціативу в польській першості й очолив загальний залік. Цікаво, що швед весною не мав жодних серйозних планів у Польщі – розраховував максимум на три-чотири старти протягом сезону… Навіть коли Крістенссон пізніше оголосив про повноцінну програму виступів, більшість уболівальників навіть не сумнівалися – у другій половині сезону, яка складалася виключно з асфальтових етапів, Том майже напевно розгубить усю свою перевагу. Але шведський гість несподівано видав блискучу серію з трьох фінішів у Топ-3 (перемога на Rajd Wisły, другі місця на Rajd Śląska та Garrett Rally Košice) і став четвертим в історії іноземцем, який виграв чемпіонат Польщі – після італійця Леліо Латтарі (1974), француза Бріана Буффьє (2007-2009) і фіна Ярі Хуттунена (2020). Досить символічно, що майже весь сезон Крістенссон проїздив на тому ж Hyundai i20 R5 (номер шасі #69A), за кермом якого Хуттунен два роки тому також здобув титул чемпіона Польщі!

Окремою подією стала поява у Кошице латвійців Мартіньша Сескса та Ренарса Франціса на прототипі Skoda Fabia Rally2-Kit литовського проєкту R4 Litus – після тривалої, майже річної перерви, цей автомобіль знову з’явився на асфальтових ралі. Протягом тижня Сескс встиг виступити на двох змаганнях поспіль – спочатку був тренувальний старт на польському спринті Rally Radków (латвійці фінішували другими та поступилися лише Гжегошу Гжибу), а потім прийшла черга на справжні дива на словацьких трасах… Результат екіпажу Сескс-Франціс, який вчергове у цьому році виступив у фірмових кольорах Team MRF Tyres, приголомшив – на 11 спецділянках вони записали на свій рахунок дев’ять фінішів у Топ-3 (включаючи перемогу на СД5), завдяки чому фінішували третіми в абсолюті (попереду були лише Гжегош Гжиб на Skoda Fabia Rally2 evo та Том Крістенссон на Hyundai i20 R5). Таким чином, Мартіньш Сескс приніс литовському прототипу мінімум два рекорди – найкращий результат на рівні національних чемпіонатів і найкращий результат на асфальті! Автомобільні новини від партнера Auto News. Це дійсно фантастичне досягнення, особливо якщо мати на увазі, що для Skoda Fabia Rally2-Kit за півтора року це був лише четвертий виступ на асфальті – після MARMA Rajd Rzeszowski 2021 (Теему Асунмаа), Rally Islas Canarias 2021 (стартували екіпажі Сергія Потійка та Тібора Ерді) і Rally Radków 2022 (Мартіньш Сескс)…

Garrett Rally Košice
1. Гжиб/Бінєнда (PL, Skoda Fabia Rally2 evo) 1:07.31,4
2. Крістенссон/Юханссон (S, Hyundai i20 R5) +1.30,2
3. Сескс/Франціс (LV, Skoda Fabia Rally2-Kit) +1.57,7
4. Полоньскі/Сітек (PL, VW Polo GTI R5) +2.47,8
5. Береш-мол./Пліхта (SK, Mitsubishi Lancer Evo IX) +4.48,7
6. Кукучка/Вейачка (SK, Mitsubishi Lancer Evo VI) +4.55,5

Чемпіонат Словаччини (фінальні підсумки)
1. Гжиб (PL) – 527
2. Меліхарек (SK) – 351
3. Кукучка (SK) – 330 (356)

Чемпіонат Польщі (фінальні підсумки)
1. Крістенссон (S) – 214 (229)
2. Гжиб (PL) – 204 (221)
3. Врублевскі (PL) – 158

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Tom Kristensson Motorsport, Tibor Szabosi (autosportfoto.sk)

28-10-2022 19690
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца