Rally Sweden, WRC2/WRC3: поповнення надходять

У категоріях, пов’язаних зі технікою групи R5/Rally2 (у першу чергу, заліки WRC2 і WRC2 Challenger), триває поступовий процес «наповнення», коли продовжують підтягуватися нові гравці та потенційні претенденти на титули в цих «чемпіонатах підтримки». Якщо в Монте-Карло «засвітилися» Йоан Россель та Ніколай Грязін, то на шведських трасах до боротьби за найвищі позиції негайно долучився Олівер Сольберг – 21-річний швед виграв вісім спецділянок (тобто майже половину) і впевнено лідирував від СД3 до самого фінішу. Підсумок його першого залікового виступу в сезоні 2023 року дійсно чудовий – перемога, максимально можливі 28 очок і спільне з Росселем лідерство в загальному заліку WRC2. Таке враження, чеська (Skoda) або німецька (VW) техніка R5/Rally2 набагато більше підходить Оліверу Сольбергу, ніж їх корейські «однокласники» Hyundai (за два сезони мав лише два успішних фініші у дев’яти стартах на i20 R5 й i20 N Rally2). Можна сподіватися, що шведський юніор у цьому сезоні реабілітується після неоднозначного дворічного періоду співпраці з Hyundai.

Вчергове відзначився на шведських трасах Оле Крістіан Вейбю, який вже вдруге поспіль здобув друге місце в заліку WRC2 та фінішував у Топ-10 абсолюту. Цікаво, що він у восьми стартах на Rally Sweden аж сім разів здобував місце на подіумі у своїй заліковій у категорії – на його рахунку дві перемоги, три другі та дві треті позиції! Правда, навіть такі блискучі показники не можуть гарантувати норвежцю повноцінного повернення на міжнародну арену – інформація про якісь його подальші плани виступів у WRC2 повністю відсутня… Хто ще потішив, так це ще два юніори. По-перше, фін Самі Паярі здобув свій перший подіум у загальному заліку WRC2, до чого додав ще чотири виграні спецділянки та перемогу в WRC2 Challenger (залік на базі торішнього WRC2 Junior, тільки без вікових обмежень). По-друге, відзначився естонець Георг Ліннамяе – четверте місце стало повторенням його найвищого досягнення, коли він у Греції-2021 також фінішував четвертим у WRC2. Відверто розчарував чинний чемпіон WRC2 Еміль Ліндхольм – сьоме місце фіна складно списати лише на те, що він одного разу влетів у сніговий замет і втратив через це понад півтори хвилини. Він взагалі протягом усього змагання не відзначався стабільністю та швидкістю – були лише окремі «спалахи» на спецділянках…

У ветеранській категорії WRC Masters Cup (яка більше не обмежена технікою класу R5/Rally2, а розширилася шляхом долучення Rally3, Rally4, Rally5) не було рівних поляку Міхалу Соловову, який на новітній Skoda Fabia RS Rally2 майже на десять хвилин випередив найближчого суперника. Тим часом Junior WRC подарував чудовий трилер на самому фініші, коли переможця визначили лише 0,6 секунди – саме на цю невеличку частку секунди ірландець Уільям Крейтон випередив француза Лорана Пельє (торішнього молодіжного чемпіона Європи)! Для Крейтона то перша перемога на міжнародному рівні – до того його найвищими досягненнями були два третіх місця на етапах Junior WRC у минулому сезоні. Поки що вимальовується жорстка сутичка за титул між Уільямом Крейтом і Лораном Пельє, до якої може втрутитися люксембуржець Грегуар Мюнстер… Якщо ж згадати загальний залік WRC3 для учасників на техніці Rally3 (який фактично стартував у Швеції, бо у Монте-Карло до цієї категорії не заявилося жодного екіпажу), то тут відзначився фін Роопе Корхонен, який на чотири десятки секунд випередив Крейтона з Пельє. Не виключено, що найцікавіше у WRC3 почнеться вже влітку, коли до клієнтів почнуть надходити Renault Clio Rally3 – чи зможуть вони конкурувати з Ford Fiesta Rally3?

Rally Sweden, залік WRC2
1. Сольберг/Едмондсон (S/GB, Skoda Fabia RS Rally2) 2:33.42,6
2. Вейбю/Еріксен (N, Volkswagen Polo GTI R5) +42,3
3. Паярі/Мялкьонен (FIN, Skoda Fabia RS Rally2) +1.15,1
4. Ліннамяе/Морган (EE/GB, Hyundai i20 N Rally2) +2.21,1
5. Буласія М./Вальєхо (BOL/E, Skoda Fabia RS Rally2) +2.41,5

Rally Sweden, залік WRC2 Challenger
1. Паярі/Мялкьонен (FIN, Skoda Fabia RS Rally2) 2:34.57,7
2. Ліннамяе/Морган (EE/GB, Hyundai i20 N Rally2) +1.06,0
3. Буласія М./Вальєхо (BOL/E, Skoda Fabia RS Rally2) +1.26,4

Rally Sweden, залік WRC Masters Cup
1. Соловов/Баран (PL, Skoda Fabia RS Rally2) 2:42.21,3
2. Сальдівар-ст./Диас (PY/RA, Hyundai i20 N Rally2) +9.31,0
3. Вільянуева/Мурадо (E, Skoda Fabia Rally2 evo) +10.50,1

Rally Sweden, залік Junior WRC
1. Крейтон/Реган (IRL, Ford Fiesta Rally3) 2:45.05,5
2. Пельє/Пеламурж (F, Ford Fiesta Rally3) +0,6
3. Домінгес-мл./Пеньяте (P/E, Ford Fiesta Rally3) +2.28,4

Rally Sweden, залік WRC3
1. Корхонен/Віінікка (FIN, Ford Fiesta Rally3) 2:44.25,9
2. Крейтон/Реган (IRL, Ford Fiesta Rally3) +39,6
3. Пельє/Пеламурж (F, Ford Fiesta Rally3) +40,2

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Skoda Motorsport, Twitter (Ole Christian Veiby, William Creighton)

14-02-2023 22009
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца