Rally Italia Sardegna: WRC2, WRC3

Після великого «перемелювання» на сардинському раунді в заліках WRC2 і WRC2 Challenger настає досить велика оперативна пауза, яка триватиме до середини липня – тобто до WRC Rally Estonia (20-23 липня). Як завжди абсолютна більшість топових команд і екіпажів ігнорують виїзд на Safari Rally Kenya (21-25 червня) – мало хто бажає ризикувати технікою на тамтешніх забійних трасах, тому більше придивляються до варіантів позаєвропейських виступів у Чилі або Японії. Фактично, майбутній кенійський раунд має значення тільки для Каєтана Каєтановіча, який налаштований повторити торішній трюк – тоді поляк теж скористався тим, що всі головні фаворити пропустили Кенію, здобув перемогу та суттєво посилив свої позиції в WRC2 Open… А так основна боротьба у категоріях WRC2 і WRC2 Challenger відновиться тільки за місяць з гаком – звичайно, з врахуванням підсумків африканського візиту Каєтановіча. Тепер можна уважніше придивитися, з якими саме досягненнями та проблемами вийшли фаворити після недавнього «трилеру на виживання» на Сардинії…

Всі поточні новини зі світу ралі та ралі-рейдів перенесені на Телеграм-канали:
Новини ралі – «Ukraine & World of Rally»
Новини ралі-рейдів – «Ukraine & Cross-Country Rally»

Поки у WRC2 найбільше виграв Йоан Россель (Citroen C3 Rally2) – француз не дотягнувся до подіуму, але все ж здобув 12 очок. На відміну від одного з головних конкурентів, Олівера Сольберга – швед після коштовної витівки у Португалії (влаштував несанкціоноване шоу, отримав штраф і програв битву за перемогу з розривом 1,2 с) повністю провалився на Сардинії (розтрощив підвіску, фінішував далеко поза межами Топ-10). Тепер певну тактичну перевагу мають Гас Грінсміт й Еміль Ліндхольм – обидва мають в запасі на один заліковий старт більше та можуть спробувати перехопити ініціативу на одному з подальших раундів (в першу чергу, під час липнево-вересневої європейської серії Естонія-Фінляндія-Греція). Але якщо з компанією фаворитів, яка складається з Йоана Росселя, Олівера Сольберга, Гаса Грінсміта, Еміля Ліндхольма (плюс, можливо Каєтана Каєтановіча й Теему Сунінена), ситуація більш-менш ясна, то ще з одним серйозним гравцем – суцільні питання. Мова про Андреаса Міккельсена, який успішно повернувся після тривалої перерви (трете місце плюс перемога), але досі не має якихось визначених планів подальших виступів. Щоб мати шанси на титул, йому бажано як мінімум стартувати ще в Естонії та Фінляндії. Якщо цього не станеться – норвежець вже поза грою.

У дивізіоні WRC2 Challenger (той же WRC2, тільки без чемпіонів попередніх років і екс-заводських пілотів з вищої ліги) стан справ дуже невизначений – відразу три екіпажі (Каєтана Каєтановіча, Ніколая Грязіна, Марко Буласії) мають по 50 очок, але з різною кількістю стартів. Тут одним з ключових факторів повинен стати результат майбутнього виступу Кайто на Safari Rally Kenya – якщо він вдало розіграє цю карту-«джокера», то надалі матиме непоганий очковий резерв… Плюс треба враховувати той факт, що в цьому заліку знайдуться кілька екіпажів, які за певного збігу обставин на окремих змаганнях можуть добряче попсувати плани цьому тріо лідерів і час від часу позбавляти їх цінних очок – фін Самі Паярі, люксембуржець Грегуар Мюнстер, чех Ерік Цайс, поляк Міколай Марчик… У ветеранській категорії WRC Masters Cup (вік пілотів від 50 років і вище) теж спостерігається чималий безлад – жорстокі провали двох фаворитів, італійця Мауро Мьєле (двічі зійшов у чотирьох стартах) і німця Арміна Кремера (у трьох стартах здобу перемогу та двічі зійшов). І тут на перший план вийшла стабільність, завдяки якій тріо лідерів складається з австрійця Йоханнеса Кефербьока, іспанця Александра Вільянуеви (обидва неодмінно фінішували на подіумі) і угорця Золтана Ласло.

Заліки WRC3 і Junior WRC на Сардинії продемонстрували той прикрий факт, що Ford Fiesta Rally3 (навіть після їх оновлення до версії Evo) виявилися не надто «живучими» на важких гравійних трасах… Статистика наступна – на Rally Italia Sardegna стартували 12 екіпажів на Rally3, але тільки трьом з них вдалося подолати всю дистанцію без SupeRally! У молодіжній категорії поки що справи найкраще склалися в ірландця Уїльяма Крейтона, який виграв два етапи з трьох і на 32 очки випереджає віце-лідера, парагвайця Дієго Домінгеса. Але навіть така перевага не гарантує підсумкового успіху – попереду ще два раунди (Естонія і Греція), причому еллінський фінал має коефіцієнт 2! Залік WRC3 не може похвалитися особливою популярністю за відсутності юніорів, але дещо цікаве там теж очікується – триває заочна битва фіна Роопе Корхонена (три перемоги у трьох стартах, 75 очок) і парагвайця Дієго Домінгеса (поки лише два залікових старти, перемога і четверте місце, 37 очок). Є ще Крейтон на другій позиції, але три старти принесли йому 46 очок – тільки дві перемоги на решті етапів (у WRC3 в залік йдуть 4 кращих результати з 5) дадуть йому якийсь шанс на титул. Зараз на Домінгеса чекає важливий виступ у Кенії, де йому потрібна тільки перемога в битві з місцевими фаворитами.

Rally Italia Sardegna, WRC2
1. Міккельсен/Еріксен (N, Skoda Fabia RS Rally2) 3:49.34,7
2. Сунінен/Марккула (FIN, Hyundai i20 N Rally2) +2.15,6
3. Каєтановіч/Щепаняк (PL, Skoda Fabia RS Rally2) +3.12,8
4. Россель/Дюнан (F, Citroen C3 Rally2) +3.20,2
5. Марчик/Господарчик (PL, Skoda Fabia RS Rally2) +6.00,5

Залік WRC2 (після шести етапів)
1. Россель (F) – 77 (4 старти)
2. Сольберг (S) – 64 (4 старти)
3. Грінсміт (GB) – 62 (3 старти)
4. Ліндхольм (FIN) – 44 (3 старти)
5. Міккельсен (N) – 42 (2 старти)

Rally Italia Sardegna, WRC2 Challenger
1. Каєтановіч/Щепаняк (PL, Skoda Fabia RS Rally2) 3:52.47,5
2. Марчик/Господарчик (PL, Skoda Fabia RS Rally2) +2.47,7
3. Цайс/Тешінскі (CZ, Skoda Fabia RS Rally2) +4.03,3

Залік WRC2 Challenger  (після шести етапів)
1. Каєтановіч (PL) – 50 (2 старти)
2. Грязін (404) – 50 (3 старти)
3. Буласія М.(BOL) – 50 (3 старти)

Rally Italia Sardegna, WRC Masters Cup
1. Кефербьок/Майнор (A, Skoda Fabia Rally2 evo) 3:59.30,0
2. Мьєле/Бельтрамо (I, Skoda Fabia RS Rally2) +23.57,8
3. Вільянуева/Мурадо (E, Skoda Fabia RS Rally2) +25.53,9

Залік WRC Masters Cup (після шести етапів)
1. Кефербьок (A) – 58 (3 старти)
2. Вільянуева (E) – 55 (3 старти)
3. Ласло (H) – 54 (4 старти)

Rally Italia Sardegna, Junior WRC
1. Крейтон/Реган (IRL, Ford Fiesta Rally3) 4:15.11,5
2. Домінгес/Пеньяте (PY/E, Ford Fiesta Rally3) +1.45,9
3. Блах/Баррейро (E, Ford Fiesta Rally3) +19.03,6

Залік Junior WRC (після трьох етапів)
1. Крейтон (IRL) – 79
2. Домінгес (PY) – 47
3. Пельє (F) – 46

Rally Italia Sardegna, WRC3
1. Корхонен/Віінікка (FIN, Ford Fiesta Rally3) 4:14.20,0
2. Крейтон/Реган (IRL, Ford Fiesta Rally3) +51,5
3. Тюрккан/Ерденер (TR, Ford Fiesta Rally3) +19.48,7

Залік WRC3 (після шести етапів)
1. Корхонен (FIN) – 75 (3 старти)
2. Крейтон (IRL) – 46 (3 старти)
3. Домінгес Д. (PY) – 37 (2 старти)

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Skoda, Citroen, Twitter

09-06-2023 26459
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца