Монополія на перемоги (ВІДЕО)

У минулі вихідні в Європі паралельно з римським раундом ERC відбулися чимало національних змагань. Цього разу до центру уваги потрапили три чемпіонати, де спостерігається помітна перевага якогось одного екіпажу, який виграє майже всі етапи… Однією з таких серій стала гравійна першість Франції, де від самого початку ініціативу перехопив 23-річний Матьє Франческі, молодший брат Жана-Батіста (торішнього володаря титулів у заліках ERC3 та ERC3 Junior) – на його рахунку зараз три перемоги на трьох раундах і максимально можливі 75 очок. На недавньому Rallye Terre de Langres – Haute-Marne Франческі-молодший суттєво збільшив свою перевагу після того, як через аварію вибув його головний опонент Матьє Маргайан. Цікаво, що торік Матьє Франческі у гравійному чемпіонаті стартував тільки на чотирьох етапах з п’яти (причому двічі на монопривідній техніці Rally4). Але цього йому цілком вистачило, щоб стати четвертим за підсумками сезону – до подіума не вистачило лише трьох очок (114 пунктів проти 117 у Бенжамена Клеменсона). Зараз головне питання – чи матиме Матьє Франческі можливість уже наступного року перейти на міжнародний рівень?

В Угорщині зараз триває запекла битва господарів траси проти норвезького гостя Мадса Естберга, який торік вже виграв три етапи та став бронзовим призером угорської першості. Зараз норвежець, який так і не зміг отримати бюджет на міжнародні виступи (WRC-2 або хоча б ERC), майже повністю зосередився на стартах в чемпіонаті Угорщини – у минулі вихідні він здобув уже четверту перемогу на етапах і спромігся вийти на позицію лідера загального заліку, випередивши Ференца Вінце й Адама Веленцеї. Щільність боротьби за лідерство в турнірній таблиці справляє враження – адже Естберг випереджає Вінце лише на 0,9 очка (165,4 проти 164,5). Взагалі-то перевага Мадса цілком могла бути більшою, але він свого часу пропустив один етап, а його головні суперники повністю скористалися такою нагодою та на якийсь час відсунули норвежця на третю позицію в чемпіонаті. Зараз у першості настала чимала пауза – один раунд у серпні вже скасований, тому до фінішу сезону залишилися лише два фінальних змагання, у жовтні та листопаді. До речі, в Естберга зараз досить цікава статистика виступів в угорському чемпіонаті – у 2021-2022 роках він стартував на дев’яти етапах, на яких здобув вже сім перемог! Головне, щоб він стартував на фінальних етапах і зберіг свій темп…

Події в Литві поступово перетворюються на переможний парад Домінікаса Бутвіласа на Skoda Fabia R5 – він здобув вже третю перемогу в трьох стартах і в заліку категорії AWD назбирав уже 104 очки зі 105 можливих. Якийсь час конкуренцію йому намагалися скласти Гєдрюс Ноткус (Skoda Fabia R5) і Владас Юркявічюс (Skoda Fabia Rally2 evo), але обидва стрімко провалилися на недавньому ORLEN Lietuva Rally – якщо Ноткус ще зміг повернутися за допомогою SupeRally та виграв Power Stage, то Юркявічюс ефектно розтрощив свій автомобіль… Тепер перевага Бутвіласа суттєво збільшилася – на його рахунку 104 очки, а у його найближчого суперника, Гєдрюса Фірантаса, тільки 61 пункт. Схоже, що зараз все йде до яскравої битви за «срібло» та «бронзу» в повнопривідній категорії AWD – адже до Фірантаса (61 очко), Ноткуса (56) і Юркявічюса (54) стрімко наближається Мартинас Самсонас на новому прототипі Skoda Fabia N5, який хоч і пропустив перший раунд, але потім за два старти «настріляв» 48 очок. Не обійшлося і без українських прапорів на литовських трасах – четвертим фінішував Вітаутас Швядас, який зараз виступає з українською ліцензією, а на дев’яту позицію пробився екіпаж Сергія Потійка й Івана Мішина на Skoda Fabia Rally2-Kit (здобув також перемогу в заліку LARČ3). Для українського дуету це їх найкращий результат за весь час виступів у чемпіонаті Литви.