Два приклади повного тріумфу (ВІДЕО)

В угорському ралійному чемпіонаті вже другий рік триває експансія чужинців – минулого сезону на тутешніх трасах відзначилися норвежець Мадс Естберг і чех Ян Копецкі, які вдвох виграли чотири раунди першості зі семи. І Мадс завдяки своєму колосальному досвіду (139 стартів у чемпіонаті світу) вже тоді продемонстрував свою помітну перевагу над угорськими екіпажами. Норвежець хоч і пропустив два раунди плюс на початку сезону стикався з проблемами, але п’яти стартів йому вистачило, щоб здобути три перемоги та здобути третю позицію за підсумками сезону (норвежець програв чемпіону Андрашу Хадіку з рахунком 179:198). Цього року Естберг призупинив свою міжнародну кар’єру на вищому рівні (жодного виступу на етапах ERC і WRC, лише окремі демонстраційні виїзди на ралі в Італії та поза Європою), зате практично повністю реалізував програму виступів в Угорщині – пропустив у місцевій першості лише один раунд… Втім, шести стартів йому вистачило, щоб продемонструвати свою беззаперечну перевагу – норвежець здобув шість перемог, набрав 251,4 очка зі 259 можливих (97,1% від максимуму), завдяки чому став першим в історії іноземним чемпіоном Угорщини!

Однак навіть цей дійсно ефектний результат Мадса Естберга не став рекордним для цьогорічних чемпіонатів у Європі – його перевершив 23-річний француз Матьє Форанческі, який влаштував ідеальний розгром своїх суперників у гравійній першості Франції. У минулі вихідні відбувся фінальний раунд, Rallye Terre de Vaucluse, який приніс наступні результати – Франческі за кермом Skoda Fabia Rally2 evo виграв усі шість етапів і здобув 150 очок зі 150 можливих! До цього можна ще додати наступні цікаві цифри – Матьє виграв 36 спецділянок із 59 (його головні суперники, Флоран Тодескіні та Матьє Маргайан, разом виграли 17 СД) і лідирував протягом 52 допів… Коли спостерігаєш за таким домінуванням екіпажу в національному чемпіонаті, негайно виникає питання – чи готовий цей фаворит найближчим часом перейти на міжнародний рівень, причому як морально, так і фінансово? Тим більш, маємо наочний приклад Жан-Батіста Франческі, старшого брата Матьє – рік тому він став чемпіоном ERC3 й ERC3 Junior, після чого стрімко щез зі міжнародної арени (у 2022 році мав лише виступ на етапі WRC у Хорватії) та застряг у гравійному чемпіонаті Франції (суцільні провали у п’яти стартах зі шести)… Чи вдасться молодшому з братів Франческі піднятися вище? Зараз у Матьє є два цілком реальних варіанти – перейти до асфальтового чемпіонату Франції (там рівень конкуренції помітно вищий, ніж у гравійній першості) або до ERC, де є певний шанс потрапити до нової хвилі потенційних фаворитів…