Croatia Rally, анонс: у тіні трагедії

Ще тиждень тому було чимало очікувань, питань і прогнозів перед Croatia Rally, четвертим раундом WRC-2023…Як складеться асфальтове хорватське ралі для неочікуваного лідера першості Себастьєна Ожьє? Чи вдасться іншим екіпажам Toyota Gazoo Racing WRT відновити свою стабільність та продовжити боротьбу за перемоги та подіуми? Чим зможе відповісти Hyundai Motorsport, який вирішив кинути всі сили на підтримку свого вже єдиного прем’єр-пілота Тьєррі Ньовілля? Чого вдасться досягти Отту Тянаку, для якого буде лише перший повноцінний асфальтовий старт за кермом Ford Puma Rally1 (тренувальний заїзд в якості «нульового» екіпажу на одному з етапів бельгійського чемпіонату складно назвати повноцінним виступом)? Але все це повністю перекреслив «чорний четвер» 13 квітня 2023 року, коли в Хорватії під час тестів Hyundai i20 N Rally1 загинув 33-річний ірландець Крейг Брін (82 старти на етапах WRC, 9 подіумів, титули чемпіона WRC Academy та Super WRC). А вже 15 квітня на іспанському Rally Villa de Tineo (етап чемпіонату Астурії) загинув екіпаж Хуліо Сесара Кастрільо і Франсіско Хавьєра Альвареса. Хорватський раунд WRC розпочинається в атмосфері загального трауру…

Зараз всі поточні новини зі світу ралі та ралі-рейдів перенесені на Телеграм-канали:
Новини ралі – «Ukraine & World of Rally»
Новини ралі-рейдів – «Ukraine & Cross-Country Rally»

Розглядався цілком ймовірний варіант, що після трагедії з Крейгом Бріном команда Hyundai Motorsport може відмовитися від виступу в Хорватії. Принаймні, на ймовірність такого перебігу подій вказував той факт, що тільки в понеділок, 17 квітня, команда з Альценау підтвердила свою участь у хорватському раунді WRC. На вшанування пам’яті Бріна обидва Hyundai i20 N Rally1 (Тьєррі Ньовілля й Есапекки Лаппі) отримають нову «ліврею», в якій переважатимуть чорні кольори (знак жалоби) та з’являться зелені елементи (символ Ірландії). Загалом на старті Croatia Rally з’являться тільки вісім екіпажів на техніці вищої категорії – чотири на Toyota GR Yaris Rally1 (Себастьєн Ожьє, Калле Рованперя, Елфін Еванс, Такамото Кацута), два на Hyundai i20 N Rally1 (Тьєррі Ньовілль, Есапекка Лаппі), два на Ford Puma Rally1 (Отт Тянак, П’єр-Луї Лубе). Зараз, за подібних обставин, навіть важко складати якісь попередні прогнози на фінальні підсумки хорватського ралі. Хоча, напевно, багато хто з глядачів цього разу вболіватиме саме за Hyundai Motorsport – перемога команди на трасах Хорватії може стати найкращим вшануванням пам’яті Крейга Бріна. До речі, у Toyota Gazoo Racing WRT прийняли рішення, що Еванс на Croatia Rally не буде набирати очок в командний залік (номіновані тільки Ожьє та Рованперя) – щоб не мати переваги над Hyundai Motorsport, який у Хорватії представлений лише двома екіпажами.

Очікується, що найбільш запекла боротьба спостерігатиметься не у вищій лізі, а у WRC2, де заявилися 19 екіпажів. На перший погляд, кількість учасників не виглядає колосальною. Але мінімум чверть з них є основними претендентами на перемогу чи подіум у Хорватії – фін Еміль Ліндхольм (чинний чемпіон WRC2, якому зараз потрібно вигравати на будь-якому покритті), француз Йоан Россель (чемпіон WRC3 у 2021 році), британець Гас Грінсміт (мав чудовий початок сезону в Мексиці, зараз потрібно закріпити цей успіх), француз Адрієн Фурмо (попри свою нестабільність, часто демонструє свою швидкість у складі M-Sport Ford WRT), Ніколай Грязін «без громадянства»… На додачу до цієї компанії долучаться ще три непоганих спеціалісти по асфальту (чех Ерік Цайс, люксембуржець Грегуар Мюнстер, француз Ніколя Кьямен) плюс естонець Георг Ліннамяе (три тижні тому на бельгійському Rallye des Ardennes здобув свою першу асфальтову перемогу). Крім того, поза заліком WRC2 виступить також Олівер Сольберг – шведський юніор продовжує опановувати новітню Skoda Fabia RS Rally2 і за нагоди може поборотися за місце у Топ-10 абсолютного заліку.

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото WRC.com, Pepi Lauda, Honza Froněk

19-04-2023 24832
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца