«Рівність» по-угорськи (ВІДЕО)

Європейська частина Кубка світу з бах поки дивує різкими контрастами – після «багатої» Baja España Aragón (понад сім десятків екіпажів тільки в міжнародному заліку) прийшов час «худенької» HunGarian Baja, де на старті з’явилися тільки двадцять міжнародних учасників (дев’ять у категорії Т1 і одинадцять на SSV/UTV)… Зате трохи порадував той факт, що у всіх заліках можна було побачити чимало фаворитів Кубків світу та Європи – Ясір Сейдан, Язід Аль-Раджі, Кшиштоф Холовчиц (таке враження, що поляк націлений на Кубок Європи з бах), Данія Акіль (головна претендентка на титул у Т3), Мшарі Аль-Зефірі, Салех Абдулла Аль-Сайф, Клод Фурньє (три фаворити в «серійному» Т4). Українських уболівальників цікавила поява екіпажу Євгена Ковалевича (неодноразового чемпіона України з трофі-рейдів) і Дмитра Циро на Can-Am Maverick X3 у заліку Т4. Не обійшлося без кумедного непорозуміння, коли протягом усього змагання у всіх документах і в результатах HunGarian Baja значилося, що екіпаж португальця Педру Діаша да Сілви виступає на якомусь загадковому прототипі VW Polo 86C-C категорії Т1 – насправді він стартував на Ford Ranger EXR05 Proto.

Кваліфікаційний пролог у п’ятницю начебто відразу визначив головного фаворита – на дистанції 7,69 км Аль-Раджі (Toyota Hilux Overdrive) на десять секунд випередив Холовчица (Toyota Hilux Overdrive). Але вже в суботу та неділю на великих спецділянках (довжиною від 57 до 83 км) ситуація стрімко змінилася – поляк виявився помітно швидшим за саудівця та виграв п’ять допів зі шести! Правда, всі зусилля Холовчица ледве не перекреслили проблеми з навігацією на СД4, коли польський екіпаж втратив майже чотири хвилини та за підсумками першого дня віддав позицію лідера Язіду Аль-Раджі. Зате в неділю вболівальники отримали просто чудову битву, коли Холовчиц спромігся надолужити все згаяне та наздогнав Аль-Раджі – на фініші після 455 км бойової дистанції у них був однаковий час! Все вирішив результат першого допа (не кваліфікації, а саме СД1 в суботу вранці), де найкращий час був у поляка – у підсумку він і був оголошений переможцем угорської бахи. На третьому щаблі подіуму з помітним відставанням фінішував Ясір Сейдан (Mini JCW Rally), який продовжує лідирувати в загальному заліку Кубка світу – його відрив становить понад двадцять очок.

У заліку Т3 («прототипи» SSV/UTV) довго лідирував іспанець Сантьяго Наварро, якому цей успіх дозволив би стрімко вийти на друге місце в загальному заліку цієї категорії. Але в неділю його Overdrive OT3 не витримав навантаження – перемога пішла до іншого іспанцеві, Хесуса Фустера на Herrator HRX3… Тим часом Данія Акіль, попри неприємності та пригоди (навігаційна помилка плюс 2,5 години штрафу), фінішувала другою та помітно збільшила свою перевагу в заліку Т3 – її відрив становить вже 45 очок. У «серійній» групі Т4 не було рівних португальцю Алешандре Ре, який здобув уже другу поспіль перемогу та відразу став одним з можливих претендентів на титул у Кубку світу в цій категорії – тим більше нікому з тріо фаворитів (Аль-Зефірі, Аль-Сайф, Фурньє) в Угорщині не вдалося дотягнутися до подіуму… Цікаво, що при підрахунку очок в Кубку світу з бах за підсумками сезону вже доводиться враховувати правило «Мінус два гірших результати». Якщо в абсолюті та Т3 це правило нічого не змінить (нікому не загрожує втрата «зайвих» очок), то лідеру Т4 Мшарі Аль-Зефірі загрожують непрості «математичні ігри» (у нього вже «зависли» 13 очок). Є ще залік нової серії, Кубка Європи з бах, але тут чітка картина повинна скластися вже наприкінці серпня, після польського раунду…

HunGarian Baja
1. Холовчиц/Кужея (PL, Mini JCW Rally) 4:56.28
2. Аль-Раджі/Орр (SA/GB, Toyota Hilux Overdrive) +0.00
3. Сейдан/Кузьміч (SA/RUS, Mini JCW Rally) +13.54
4. Заплетал/Сікора (CZ/SK, Ford F-150 Evo) +22.28
5. Діаш да Сілва/Са Піреш (P, Ford EXR05 Proto) +32.41
6. Ре/Віторіа Ре (P, Can-Am Maverick X3) +38.55
7. Сільнов/Загороднюк (RUS, Can-Am Maverick X3) +52.46
8. Валеро/Річчі (E, Can-Am Maverick X3) +53.13
9. Фустер/Мачо (E, Herrator HRX3) +56.17
10. Аль-Зефірі/Аль-Куварі (KWT/Q, Can-Am Maverick X3) +1:02.59
…12. Ковалевич/Циро (UA, Can-Am Maverick X3) +1:13.58

Кубок світу з бах, абсолют (після шести етапів)*
1. Сейдан (SA) – 86,5
2. Аль-Раджи (SA) – 63,5
3. Ван Лон (NL) – 34
4. Заплетал (CZ) – 31
5. Аль-Зефірі (KWT) – 31
* – попередні дані

Кубок світу з бах, залік Т3 (після шести етапів)*
1. Акіль (SA) – 74
2. Гадасін (RUS) – 29
3-4. Ляшом (F) – 28
3-4. Родрігес (E) – 28
5. Фустер (E) – 27,5
* – попередні дані

Кубок світу з бах, залік Т4 (після шести етапів)*
1. Аль-Зефірі (KWT) – 88,5
2. Аль-Сайф (SA) – 71,5
3. Фурньє (F) – 69,5
4. Ре (P) – 55,5
5. Лєбєдєв (RUS) – 29
* – попередні дані

Новини та коментарі зі HunGarian Baja на Telegram-каналах
https://t.me/crosscountryrallynews
https://t.me/crosscountryrally

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото HunGarian Baja

09-08-2021 25780
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца