Репетиції в Фафі (ВІДЕО)

Стартовий етап ралійного чемпіонату Португалії, Rallye Serras de Fafe e Felgueiras, вже другий роки поспіль примудряється привернути максимум уваги широкої ралійної аудиторії. У минулому році на тутешніх трасах з’явився Даніель Сордо на Hyundai i20 R5 і виграв з колосальною перевагою (майже 75 секунд відриву), зараз же Hyundai Motorsport кинув в бій під Фафі відразу три своїх екіпажі – Даніеля Сордо, Отта Тянака (обидва на Hyundai i20 Coupe WRC), Миколи Грязіна (Hyundai i20 R5)… Правда, майже миттєво після публікації списку учасників з’ясувалося, що два екіпажі на заводських WRC виступають фактично поза заліком – формально Сордо з Тянаком стартували на змаганні під назвою Rallye Serras de Fafe e Felgueiras – Extra (11 допів замість 13 для всіх інших учасників, без офіційного хронометражу). Фактично, іспанець з естонцем у Фафі отримали додаткову тестову програму – імітація режиму повноцінного ралі, з сервісом та дотриманням графіка. За попередніми даними, Сордо стартував на «базовому» WRC, Тянак же тестував нові аеродинамічні елементи.

Тим часом на трасах Rallye Serras de Fafe e Felgueiras тривала грандіозна битва за участю 22 екіпажів на R5 – помітна перевага була на боці Миколи Грязіна, який виграв вісім СД і відірвався десь на два з гаком десятки секунд. Але на передостанньому допі під сильним дощем його Hyundai i20 R5 буквально винесло з траси – повернутися назад на дорогу і продовжити боротьбу вже не було можливості. У підсумку, перемогу святкував п’ятиразовий чемпіон Португалії Армінду Араужу, який в це міжсезоння покинув Team Hyundai Portugal та пересів за кермо Skoda Fabia R5 evo – другим фінішував його колишній одноклубник Бруно Магальяйш (він в цьому році планує своє чергове повернення в ERC). У моноприводі довго лідирував естонсько-український екіпаж Георга Ліннамяе та Володимира Корсі на Peugeot 208 R5, який виграв шість допів у своєму класі RC4B і випереджав найближчого суперника на 35 секунд – але технічні проблеми на СД8 поставили крапку на їхніх зусиллях… В цілому, в Португалії у ці дні дійсно було на кого подивитися – саме тут відкрили свій черговий сезон брати Еллери з Чилі (Альберто на Ford Fiesta R5 MkII вилетів з траси, Педро на VW Polo GTI R5 став п’ятим), а також відбувся офіційний дебют нових іспанських Suzuki Swift R4LLY S класу R4 (він же Rally 2 Kit).