Rallye de Monte-Carlo, WRC-2/WRC-3: початок нових часів

На тлі ефектного протистояння на Rallye de Monte-Carlo двох Себастьянів, Льоба та Ож’є, до поля зору не відразу потрапили події в інших категоріях – тобто у WRC-2 (в рамках якої засновані одночасно три різних заліки для учасників на техніці R5/Rally2) і WRC -3 (окремого заліку для техніки нового класу Rally3)… І це були аж ніяк не єдині помітні зміни у молодших дивізіонах світової першості – наприклад, у FIA зараз все ж вирішили не «навантажувати» ці заліки розіграшем бонусних очок на Power Stage. У підсумку з 2022 року принцип Power Stage діє лише в абсолюті (п’ять найшвидших екіпажів отримують бонуси за формулою 5-4-3-2-1) та WRC-2 Open («скорочена» версія Power Stage, де призові очки у форматі 3-2-1 отримують лише три кращих екіпажі). У всіх інших супутніх заліках, тобто WRC-2 Junior, WRC-2 Masters, WRC-3 і WRC-3 Junior, очки нараховують у «штатному» режимі (плюс у WRC-3 Junior є бонусні очки за кожен виграний доп). На старті Rallye de Monte-Carlo 2022 року з’явилися 20 учасників заліку WRC-2 і 4 екіпажі в заліку WRC-3 – це дійсно чудовий показник для початку сезону (багато хто з учасників зазвичай підтягується вже навесні).

В об’єднаному заліку WRC-2 Open перемогу святкував торішній чемпіон WRC-2 та ERC, норвежець Андреас Міккельсен. Але тут все ж не обійшлося без фірмової «рулетки» на трасах Монте-Карло – адже на перемогу також намагалися претендувати Ерік Камійї, Микола Грязін, Йоан Россель, Стефан Лефевр, однак успіх все ж був на боці Міккельсена – норвежець «нахапав» менше проблем, ніж його суперники… Ще одним героєм Rallye de Monte-Carlo став 22-річний Ерік Цайс – для чеха це був лише другий старт у чемпіонаті світу, але він приніс йому подвійний успіх (друге місце у WRC-2 Open і перемога у заліку WRC) -2 Junior). Цікаво, що його дебют у світовій першості на жовтневому RallyRACC Catalunya – Costa Daurada також став успішним – третє місце у WRC-2! Але тепер на чеха чекають дійсно серйозні випробування – йому доведеться в майбутньому не раз доводити, що всі його нещодавні досягнення у WRC не стали просто результатом вдалого збігу обставин… Найбільше вразила кількість учасників «ветеранської» категорії WRC-2 Masters (для пілотів не молодших 50 років) – тут з’явилися відразу вісім екіпажів, причому серед них можна було побачити Фредді Лойкса, Олівьє Буррі, Емонна Боланда, Жана-Мішеля Рау… Однак першим в історії переможцем етапу в цій категорії став італієць Мауро Мьєле, якому вже через три дні після фінішу Rallye de Monte-Carlo виповнилося 66 років.

Окрема подія, варта уваги – повноцінна прем’єра техніки Rally3 у чемпіонаті світу, тобто не просто як одного зі класів у протоколах змаганнях (як це було минулого року), а вже у повноцінному окремому заліку світової першості. Чотири екіпажі на Ford Fiesta Rally3 у заліку WRC-3 – це багато чи мало? Для такого специфічного змагання, як Rallye de Monte-Carlo, це дуже пристойний результат… Більш-менш чітка картина у цій категорії, ймовірно, складеться не раніше травня-червня – коли нарешті сформується хоч якийсь «кістяк» учасників на техніці Rally3 як у чемпіонаті світу, так і в чемпіонаті Європи (тим більше M-Sport Poland зараз продовжує активно постачати нові Ford Fiesta Rally3 клієнтам і вже довів кількість підготованих автомобілів до півсотні). У Монте-Карло всі події в заліку WRC-3 Open швидко перетворилися виключно на битву фіна Самі Паярі (торішнього чемпіона Junior WRC) і досвідченого чеха Яна Черни – вони вдвох виграли всі 16 спецділянок, що відбулися, але скандинав у підсумку виявився трохи швидшим. І тепер Паярі має намір цього року поборотися за два титули одночасно – тобто як у загальному WRC-3 Open, так і у новій молодіжній категорії WRC-3 Junior.

Rallye de Monte-Carlo, залік WRC-2 Open
1. Міккельсен/Еріксен (N, Skoda Fabia Rally2 evo) 3:12.06,6
2. Цайс/Тешінскі (CZ, Ford Fiesta Rally2) +55,4
3. Грязін/Александров (RUS, Skoda Fabia Rally2 evo) +2.07,5
4. Джонстон/Кіхьюрені (USA, Citroen C3 Rally2) +3.08,7
5. Мюнстер/Лука (LUX/B, Hyundai i20 N Rally2) +3.14,2
6. Россель/Буллу (F, Citroen C3 Rally2) +3.28,3

Rallye de Monte-Carlo, залік WRC-2 Junior
1. Цайс/Тешінскі (CZ, Ford Fiesta Rally2) 3:13.02,0
2. Грязін/Александров (RUS, Skoda Fabia Rally2 evo) +1.12,1
3. Мюнстер/Лука (LUX/B, Hyundai i20 N Rally2) +2.18,8

Rallye de Monte-Carlo, залік WRC-2 Masters
1. Мьєле/Бельтраме (I, Skoda Fabia Rally2 evo) 3:21.05,3
2. Буррі/Левратті (CH/F, VW Polo GTI R5) +2.20,5
3. Лойкс/Тшун (B, Skoda Fabia Rally2 evo) +3.59,8

Rallye de Monte-Carlo, залік WRC-3 Open
1. Паярі/Мялкьонен (FIN, Ford Fiesta Rally3) 3:24.39,2
2. Черни/Черногорскі (CZ, Ford Fiesta Rally3) +7,6
3. Браццолі/Фенолі (I, Ford Fiesta Rally3) +19.16,0

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Skoda, ACM Caenen Lillini/Jaanus Ree, M-Sport Poland

30-01-2022 61781
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца