Rally Serras de Fafe: чверть кроку до титулу

З учорашнього дня всі з нетерпінням, а також чималими побоюваннями чекали фінальної частини Rally Serras de Fafe e Felgueiras – чи отримає продовження суботній трилер зі дощами, туманами, проколами й аваріями? Тим більше синоптики обіцяли дощ вночі в околицях Порту та Фафі. Тому не дивно, що практично всіх без винятку турбувало питання – в якому стані будуть місцеві траси з самого ранку? Недільний маршрут частково нагадував суботній – та ж петля з чотирьох спецділянок, два проїзди. Тільки допи були вже помітно коротші, довжиною від 8,63 км до 13,99 км – відповідно, бойова дистанція сьогодні становила 83,66 км (в порівнянні зі вчорашніми 113,42 км). Вранці частина екіпажів зазначила, що деякі фрагменти місцевих доріжок все ж були пошкоджені недавніми дощами, але таких жорстоких «перегонів на виживання», як вчора, вже не було… Це побічно підтвердили цифри середньої швидкості на спецділянках – протягом дня на всіх чотирьох допах середня швидкість стабільно була в діапазоні 85-95 км/год, без різкого зниження під час повторного проїзду.

Ранкова секція почалася з атаки Міколая Марчика – поляк двічі поспіль фінішував на допах у Топ-3 і піднявся на дев’яту позицію (після вчорашнього проколу на CД1 Міколаю довелося два дні старанно надолужувати втрачене). Але за чистою швидкістю сьогодні не було рівних Даніелю Сордо, який після вчорашньої прикрої аварії повернувся з допомогою SupeRally та 10 хвилинами додаткового «баласту». Тільки на першій ранковій спецділянці іспанець не зміг фінішувати в Топ-3, але потім він стрімко набрав темп – чотири виграних допи, два других і третій часи. Але все ж повністю уникнути неприємностей Сордо не вдалося – протягом дня двічі отримав по 30 секунд штрафу… Правда, навіть з таким «доважком» Даніель примудрився посісти третє місце за підсумками дня й отримав три бонусних очка (до них додалися ще 4 очки за фініш у ралі на дванадцятому місці в абсолюті). Не зовсім те, на що розраховували у фірмовій команді MRF Tyres після подіуму Сордо два тижні тому на Азорах, але все одно вийшла непогана демонстрація можливостей шин. Цікаво, кого запросять до Team MRF на решту етапів ERC-2021 – після виступів Крейга Бріна, Ярі Хуттунена та Даніеля Сордо?

Однак всі ці події стали лише фоном для протистояння Андреаса Міккельсена й Олексія Лукьянюка, яких після суботи розділяли лише 4,4 секунди. Вранці норвежець збився з темпу, внаслідок чого його перевага скоротилася до мізерних 0,7 секунди, але на фініші секції все ж перехопив ініціативу та відразу відірвався майже на десяток секунд. На фінальній секції всі чекали продовження дуелі, але саме в цей момент Лукьянюк зіткнувся з проблемами – пошкодження однієї з півосей змусило його скинути швидкість і просто якось доїжджати до фінішу… На щастя, солідний двохвилинний відрив від Армінду Аражу дозволив Лукасу втримати другу позицію в ралі. Але в масштабах усього чемпіонату Європи цей інцидент став вирішальним – Андреас Міккельсен здобув другу поспіль перемогу та за два раунди до фінішу відірвався від Олексія Лукьянюка вже на 81 очко! Таким чином, норвежець вже в Португалії спромігся досягти основної мети – остаточно вивів з боротьби за титул свого головного суперника (адже на решті двох етапах можна набрати максимум 80 очок). Тепер Андреасу вистачить в Угорщині лише 6 очок, щоб достроково стати чемпіоном…

Rally Serras de Fafe e Felgueiras (попередні результати)
1. Міккельсен/Едмондсон (N/GB, Skoda Fabia Rally2 evo) 2:19.10,1
2. Лукьянюк/Арнаутов (RUS, Citroen C3 Rally2) +2.01,8
3. Араужу/Рамалью (P, Skoda Fabia Rally2 evo) +2.38,9
4. Магальяйнш Б./Магальяйнш К. (Hyundai i20 N Rally2) +3.07,4
5. Соланс Н./Марті (E, Skoda Fabia Rally2 evo) +3.41,4
6. Херціг/Ференц (H, Skoda Fabia Rally2 evo) +4.07,0
7. Цайс/Жакова (CZ, Ford Fiesta Rally2) +4.24,2
8. Бонато/Буллу (F, Citroen C3 Rally2) +4.57,0
9. Марчик/Господарчик (PL, Skoda Fabia Rally2 evo) +5.47,8
10. Гуерра/Куе (MEX/E, Skoda Fabia Rally2 evo) +7.31,6

Чемпіонат Європи (після шести етапів)*
1. Міккельсен (N) – 176
2. Марчик (PL) – 106
3. Льярена (E) – 102
4. Лукьянюк (RUS) – 95
5. Херціг (H) – 83
* – попередні дані

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото FIA ERC, Twitter (@DaniSordo), Josef Petrů

03-10-2021 28642
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца