Rally Liepāja: знову Сольберг!

Попри те, що фінальний день латвійського етапу ERC налічував приблизно стільки ж кілометрів бойової дистанції, що і в суботу (разом назбиралося шість допів і 87,66 км проти 88,17 км напередодні), цього разу події на трасі особливим драматизмом не відзначалися. Найпомітнішим епізодом неділі стала хіба що тільки аварія Каллума Дівайна на СД6 – відразу після того, як ірландець з чималими труднощами зміг видертися на десяту позицію… Це був не надто яскравий виступ іншого ірландця – Крейг Брін спочатку спромігся вийти на четверте місце, потім втратив понад сорок секунд через прокол і без особливого блиску фінішував п’ятим. Варто звернути увагу на той факт, що Крейг протягом усього ралі зумів на допах лише тричі потрапити до п’ятірки кращих. Залишається лише гадати – чи то ірландець досі не може набрати оптимальну форму, чи то шини індійської марки MRF працюють не найкращим чином… До техніки складно пред’являти претензії – бо на таких само Hyundai i20 R5 екіпажі Миколи Грязіна й Грегуара Мюнстера показували пристойну швидкість.

Але всі ці окремі деталі стали всього лише невеликими доповненнями до центральної події всього ралі – протистояння 18-річного юніора Олівера Сольберга зі двома ветеранами, 32-річним Мадсом Остбергом (давно виступає у складі PH Sport, команді-філії Citroen Racing) та 39-річним Олексієм Лукьянюком . У підсумку, майже повністю повторилася торішня історія – Сольберг виграв більшу частину спецділянок (6 з 10), впевнено лідирував від старту до самого фінішу і вдруге поспіль став переможцем Rally Liepāja. Причому, як і рік тому, юний швед здобув повний комплект очок – став найкращим як у загальному заліку ралі, так і за підсумками кожного гоночного дня! А вже після фінішу, коли розпочався підрахунок очок, з’ясувалося, що Остберг хоч і виступав у заліку ERC, але все ж не був номінований на отримання очок – через це бали за другі місця за підсумками кожного окремо взятого дня і в підсумковому заліку Rally Liepāja перейшли до Лукьянюка. Як виявилося, саме ця обставина дозволила йому зберегти лідерство в ERC – у Лукаса 70 очок проти 66 пунктів Сольберга… Якби Остберг отримав «свої» очки, Лукьянюк з 65 пунктами опинився б другим у чемпіонаті…