Qatar Cross Country Rally: великий десант Toyota

Сьогодні в місті Доха стартує четвертий етап Кубка світу з ралі-рейдів – Qatar Cross Country Rally з вищим коефіцієнтом 2. Безумовно, головною подією стане повернення катарця Нассера Аль-Аттії, який перед цим змушений був пропустити відразу два раунди серії в ОАЕ з політичних причин (дипломатична криза в регіоні Перської затоки привів до значної міжнародної ізоляції Катару). І тепер всіх в найближчі чекатиме насправді цікаве видовище – погоня Нассера (30 очок) за трійкою лідерів, яка складається з Мартіна Прокопа (93 очки), Якуба Пшигоньского (84) і Владіміра Васільєва (69). Важливо, що у катарця взагалі немає права навіть на найменшу помилку – якщо він програє домашню гонку (а то й навіть не фінішує), то його відставання може стати просто катастрофічним (особливо якщо Прокоп або Пшигоньскі фінішують як мінімум на подіумі).

Список учасників не надто великий – лише 22 екіпажі. Однак навіть такий куций перелік зміг по-справжньому порадувати вболівальників. По-перше, в повному складі присутня Топ-5 лідерів Кубка світу – Мартін Прокоп, Якуб Пшигоньскі, Владімір Васільєв, Нассер Аль-Аттія і Ясір Сейдан. По-друге, Overdrive Racing кинула в бій майже всі свої резерви, виставивши одразу чотири Toyota Hilux Overdrive – для Нассера Аль-Аттії, Ясіра Сейдана, Еріка ван Лона і Арона Домжалу. По-третє, раптово з’явилася Toyota GAZOO Racing South Africa з Гініелем де Вільєрсом. При вигляді такої міні-армади, що нараховує п’ять заводських і напівзаводських Toyota Hilux, негайно виникає підозра (а то й навіть впевненість), що тойотовці вирішили спеціально для гонки в Катарі сформувати справжній «броньований кулак», який не тільки розчистить Нассеру Аль-Аттії шлях до перемоги на Qatar Cross Country Rally, а ще й постарається навіть подалі витіснити його головних суперників з подіуму – принаймні, ударний тандем з Аль-Аттіі і де Вільєрса цілком здатний зробити переможний дубль.

При вивченні маршрутного листа залишається лише в черговий раз вразитися тому, як організатори Qatar Cross Country Rally спромоглися на території крихітної країни (185 км на 90 км) прокласти відразу п’ять допів – пролог плюс чотири великі спецділянки загальною протяжністю майже 1400 км! Для порівняння – на Abu Dhabi Desert Challenge потрібно було шість допів (пролог і п’ять СД в пустелі), щоб набрати близько 1300 км бойової дистанції. Плюс катарці запропонували учасникам набагато довші спецділянки (від 340 до 360 км), ніж в ОАЕ, де довжина допів становила десь 220-290 км (правда, в Еміратах піску і дюн набагато більше). Сьогодні вдень запланований пролог довжиною 4,5 км, за підсумками якого кращі екіпажі виберуть стартові позиції на першому великому СУ (довжиною 350,56 км), який стартує в четвер вранці.

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Overdrive Racing

18-04-2018 16889
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца