Qatar Cross Country Rally, день 1-3: Аль-Аттія атакує!

Сценарій катарського етапу Кубка світу з ралі-рейдів передбачити було неважко – Нассер Аль-Аттія на рідній трасі мав неодмінно здобути перемогу, щоб зберегти реальний шанс на вищий титул за підсумками сезону. Напевно, багато хто почав заздалегідь здійснювати попередні підрахунки – з яким відривом Нассер виграє гонку, скільки очок наберуть його головні суперники (Мартін Прокоп, Якуб Пшигоньскі, Владімір Васільєв) і як буде виглядати турнірна таблиця Кубка світу після Qatar Cross Country Rally? Пролог в середу начебто почав підтверджувати недавні попередні прогнози – на короткій (4,84 км) трасі катарець привіз найближчому суперникові майже шість секунд, а другий час належав Гініелю де Вільєрсу з Toyota Gazoo Racing South Africa. Отже, екіпажі Toyota почали активно «розчищати» Нассеру Аль-Аттіе шлях до перемоги? Правда, не все було так добре і чудово – перекинувся Ерік ван Лон і на старті гонки отримав відставання в цілу годину.

Однак у четвер все пішло зовсім не так, як очікувалося… Все почалося з несподіваного повідомлення про схід екіпажу де Вільєрса – як пізніше з’ясувалося, штурман Роберт Хауї отримав травму спини після того, як Toyota Hilux південноафриканців на повному ходу жорстко приземлилася в якусь яму. Машина практично не постраждала, а ось екіпажу дісталося сильно… Отже, ударний склад тойотовців сильно скоротився – у битві за місця в Топ-5 залишалося розраховувати лише на Нассера Аль-Аттію, Ясіра Сейдана і Арона Домжалу. І начебто все було непогано – катарець на першій великій спецділянці показав кращий час (16 хвилин відриву від Якуба Пшігонського на Mini JCW Rally), поляк фінішував третім. Але ближче до вечора прийшла ще одна новина, яка багато кого спантеличила – відразу три екіпажі Overdrive Racing схопили штраф за пропуск однієї з проміжних контрольних точок (по 15 хвилин для Аль-Аттіі, Домжали і Сейдана). Плюс до всього Нассер додатково отримав ще 2 хвилини за недотримання швидкісного режиму і віддав лідерство Пшигоньскому.

У п’ятницю вранці всі знову переконалися, що зараз ніякі штрафи не зупинять Нассера Аль-Аттію на шляху до чергової перемоги на Qatar Cross Country Rally – програє він лише через серйозні технічні проблеми, або важку аварію, або якийсь дійсно великий штраф. Катарець вчора без особливих клопотів виграв третій СД поспіль (включаючи пролог) і негайно відібрав у Якуба Пшигонського лідерство, ще й з солідним відривом – майже сім з половиною хвилин. Однак заспокоюватися рано… По-перше, попереду ще два дні і більше 600 км бойової дистанції. По-друге, два головних суперника Аль-Аттії, Якуб Пшигонські і Владімір Васільєв (обидва на Mini), впевнено розташувалися в Топ-3 і досі випереджають Нассера в «віртуальній» турнірній таблиці Кубка світу. А ось у Мартіна Прокопа, переможця недавнього Abu Dhabi Desert Challenge і нинішнього лідера Кубка, гонка в Катарі відверто не складається – через постійні проблеми з навігацією чех втратив понад дві години… «Відзначився» в п’ятницю і Ерік ван Лон – голландець знову поклав свою Toyota Hilux Overdrive на дах.

Qatar Cross Country Rally, день 1 (4,84 км СД)
1. Аль-Аттія/Бомель (Q/F, Toyota Hilux Overdrive) 4.13,35
2. Де Вільєрс/Хауї (ZA, Toyota Hilux) +5,76
3. Пшигоньскі/Колсул (PL/B, Mini JCW Rally) +6,48
4. Домжала/Мартон М. (PL, Toyota Hilux Overdrive) +10,36
5. Прокоп/Пабішка (CZ, Ford F-150 Evo) +11,17
6. Сейдан/Ліхтлехтер (SA/F, Toyota Hilux Overdrive) +15,91

Qatar Cross Country Rally, день 2 (358,15 км СД)
1. Аль-Аттія/Бомель (Q/F, Toyota Hilux Overdrive) 3:34.28
2. Пшигоньскі/Колсул (PL/B, Mini JCW Rally) +16.01
3. Домжала/Мартон М. (PL, Toyota Hilux Overdrive) +25.01
4. Ван Лон/Розегар (NL, Toyota Hilux Overdrive) +32.42
5. Васільєв/Жільцов (RUS, Mini All4 Racing) +32.57
6. Сейдан/Ліхтлехтер (SA/F, Toyota Hilux Overdrive) +55.43

Qatar Cross Country Rally, день 3 (340,54 км СД)
1. Аль-Аттія/Бомель (Q/F, Toyota Hilux Overdrive) 3:07.36
2. Пшигоньскі/Колсул (PL/B, Mini JCW Rally) +8.19
3. Васільєв/Жільцов (RUS, Mini All4 Racing) +9.28
4. Сейдан/Ліхтлехтер (SA/F, Toyota Hilux Overdrive) +11.40
5. Домжала/Мартон М. (PL, Toyota Hilux Overdrive) +27.02
6. Прокоп/Пабішка (CZ, Ford F-150 Evo) +1:03.38

Сьановище після трьох днів
1. Аль-Аттія/Бомель (Q/F, Toyota Hilux Overdrive) 7:03,17
2. Пшигоньскі/Колсул (PL/B, Mini JCW Rally) +7.26
3. Васільєв/Жільцов (RUS, Mini All4 Racing) +25.47
4. Домжала/Мартон М. (PL, Toyota Hilux Overdrive) +50.13
5. Сейдан/Ліхтлехтер (SA/F, Toyota Hilux Overdrive) +1:05.39
6. Прокоп/Пабішка (CZ, Ford F-150 Evo) +2:13.55

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото MCH Photo, X-raid, Twitter

21-04-2018 17086
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца