Протилежності в Новому світі (ВІДЕО)

У минулі вихідні практично одночасно стартували два найсильніших чемпіонати в обох Америках, Північній та Південній – аргентинський і ARA National Championship у США. Але після свого недавнього зльоту у 2017-2020 роках вже черговий чемпіонат США (після своїх попередників SCCA ProRally та Rally America) почав занепадати – стартовий етап Sno*Drift National Rally відверто розчарував… Американець Тревіс Пастрана відновлюється після чергової важкої травми, ірландець Баррі МакКенна відмовився від виступу за особистими обставинами, Кен Блок вирушив на East Africa Safari Classic Rally – у підсумку з усіх грандів з’явився лише канадець Брендон Семенюк зі Subaru Motorsports USA. Саме він впевнено лідирував більшу частину дистанції, відірвався на вісім з гаком хвилин, але втратив усе на передостанній спецділянці – відмова коробки передач на його Subaru WRX STI вищого класу Open. Після всього цього сенсаційну перемогу здобув Марк Пятковскі на Subaru Impreza 2.5RS 1999 року випуску – причому автомобіль був обладнаний не звичним для його ралійних версій турбомотором, а атмосферною 2,5-літровою «четвіркою»! Мало того, другим в абсолюті фінішував болгарський екіпаж Іво Драганова на дуже екзотичному для ралі універсалі Subaru Impreza WRX Wagon…

На тлі такого стрімкого занепаду в ралійному світі США приємно потішили новини з Аргентини, де триває реформа місцевого чемпіонату – насамперед, мова про поступове впровадження ралійної техніки міжнародної категорії R5/Rally2. Чесно кажучи, після торішніх подій в аргентинській першості чимало вболівальників досить скептично оцінювали подальші перспективи R5/Rally2 в аргентинських ралі – всі екіпажі на цій техніці можна було перелічити на пальцях однієї руки, а боротьба за титул перетворилася на суцільну переможну ходу Алехандро Кансіо на Skoda Fabia5… Але перелік учасників цьогорічного Rally Pagos del Tuyu, першого етапу чемпіонату Аргентини 2022 року, насправді здивував – на старті з’явилися відразу дев’ять екіпажів на техніці R5/Rally2, з них був лише один гість (чилієць Альберто Еллер на Citroen C3 Rally2). Причому до добре знайомих за минулим сезоном представників цього класу (Алехандро Кансіо, Маркоса Лігато, Хуана Карлоса Алонсо, Мартіна Скунсіо) додалися відразу кілька визнаних топ-пілотів з національної категорії Maxi Rally Turbo – насамперед це торішні чемпіон та віце-чемпіон у заліку MRT Херонімо Паділья та Ніколас Діас…

Події на трасі теж потішили – перший день приніс успіх екіпажу Мартіна Скунсіо на Hyundai i20 R5 (виступає на ньому ще з 2020 року), який виграв три спецділянки з чотирьох, завдяки чому випередив Маркоса Лігато (вже другий рік виступає на Citroen C3 Rally2) та Херонімо Паділью (вперше стартував на Skoda Fabia R5). Фінальний день подарував повноцінну інтригу – цього разу не було рівних Падільї, який дійсно дуже швидко опанував нову для себе техніку, також виграв три допи з чотирьох, став найкращим за підсумками дня та ледь не відібрав другу позицію у Лігато (розрив між ними становив лише 1,5 секунди)! Поки що за підсумками стартового раунду варто відзначити дві важливі подробиці. По-перше, мали насправді жорстку конкуренцію у боротьбі за перемогу – Топ-3 абсолюту вклався у малий інтервал шість секунд. По-друге, екіпажі на R5/Rally2 буквально розчавили всіх своїх опонентів на Maxi Rally Turbo та здобули вісім перших місць в абсолюті! Найсильнішим у національній категорії MRT став досвідчений ветеран Федеріко Вільягра на Toyota Yaris MRT, але в абсолютному заліку він став лише дев’ятим – з майже трихвилинним відставанням від переможця.

Sno*Drift National Rally (загальний залік)