«Протилежні» сценарії Португалії та Франції (ВІДЕО)

Можна вже відзначити, що в травні-червні ралійну Європу буквально поглинула справжня хвиля змагань на всіх рівнях – етапи WRC й ERC, національні чемпіонати, деякі серії на кшталт TER і Mitropa Rally Cup… Не стала винятком Португалія, яка у своїй першості вже бадьоро розпочала другу половину сезону – тиждень тому відбулося Rali de Castelo Branco, п’ятий раунд національного чемпіонату з восьми запланованих. Цього року фантастичну стабільність демонструє титулований Армінду Араужу (шестиразовий чемпіон Португалії, дворазовий чемпіон Production WRC), який продовжує гонитву вже за сьомим національним титулом – у п’яти стартах здобув дві перемоги та три других місця, що дозволило йому «накопичити» 121 бал зі 140 можливих. Помітно, що Араужу прагне взяти переконливий реванш за прикру торішню поразку, коли він програв титул на фінальному етапі – Армінду відстав від чемпіона Рікарду Теодозіу лише на один пункт (рахунок 156:155)! Найбільшою несподіванкою нинішнього сезону стали не надто вдалі виступи інших фаворитів – відставання Жозе Педру Фонтіша, Бруно Магальяйнша, Рікарду Теодозіу від лідера вже становить від 44 до 83 очок…

На відміну від Португалії, перебіг подій в асфальтовому чемпіонаті Франції поступово перетворюється на справжню сенсацію. Триває якийсь неймовірний провал Йоанна Бонато, який перед тим у 2017-2021 роках здобув чотири чемпіонських титули (один раз програв боротьбу з Йоаном Росселем і став віце-чемпіоном), а також у 36 стартах записав на свій рахунок 21 перемогу плюс 10 подіумів! А цього року чинний чемпіон вже «здобув» третій схід на чотирьох етапах – чергова невдача спіткала його на недавньому Rallye Vosges – Grand-Est… Зараз ініціатива належить двом головним претендентам на титул – Квентіну Джордано на Volkswagen Polo GTI R5 (дві перемоги, два других місця, 90 очок зі 100 можливих) і Ніколя Кьямену на Hyundai i20 N Rally2 (перемога, друге і третє місця, 71 очко). Досить незвично спостерігати за тим, як після п’яти років домінування марки Citroen (чотири титули Бонато й один Росселя) на французький титул тепер претендують представники Volkswagen і Hyundai. Залишається відзначити, що шанси Йоанна Бонато на успішний захист титулу стрімко меншають з кожною його невдачею – зараз він посідає лише шосту позицію в чемпіонаті, тепер йому потрібно створити справжнє диво й якось відіграти за п’ять етапів колосальне відставання 59 очок.