Поле бою для трьох

Ще перед стартом іспанської Baja Aragón Teruel з’ясувалося, що в Кубку світу з ралі-рейдів 2018 року залишилися лише три претенденти на вищий титул – поляк Якуб Пшигоньскі, чех Мартін Прокоп і росіянин Володимир Васільєв. І втрутитися в цю битву трьох фаворитів вже не зможе ніхто – хіба тільки якщо раптом прибіжуть пара швидких «джокерів», які зможуть відібрати у лідерів частину очок… Але в Іспанії було не так вже й багато екіпажів, здатних хоч якось ускладнити життя цьому тріо – голландець Ерік ван Лон, іспанець Хав’єр Понс, португалець Рікарду Порем, поляк Арон Домжала. І все, список реальних «перешкод» на цьому був вичерпаний… Зрештою, майже все вирішила здатність фаворитів уникати насправді серйозних проблем на нищівних і не надто швидких трасах Арагона – в першу чергу, вміння берегти підвіску і не «ловити» проколи цілими серіями по дві-три штуки поспіль (особливо десь в особливо незручному для заміни колеса місці).

Лідер в гонці змінювався після кожної спецділянки – спочатку пролог виграв Мартін Прокоп (Ford F-150 Evo), після СД2 на позицію лідера вийшов Володимир Васільєв, який обкатував Toyota Hilux Overdrive останнього покоління, але на наступній ж спецділянці чех знову став лідером. Тим часом Якуб Пшигоньскі все ж встиг на першому ж великому допі (Alfambta – Cella довжиною 215,62 км) зловити прокол, втратив через це сім хвилин і опинився на шостій позиції… Але саме поляк незабаром став одним з головних героїв Baja Aragón, коли на решті двох спецділянках зумів «відбити» шість хвилин і злетів на друге місце! До останнього моменту на перемогу претендував Мартін Прокоп, але на фінальному допі чех не уникнув проколу, втратив пару хвилин і відкотився на третє місце… У підсумку, переможцем Baja Aragón Teruel став Васільєв, завдяки чому і вийшов на друге місце в загальному заліку Кубка світу. Найбільше порадувала і вразила щільність боротьби на трасі – після 520 км бойової дистанції (які вдалося подолати мало не за сім годин, або з середньою швидкістю 75,89 км/год) всі три призери гонки і одночасно фаворити Кубка світу вклалися менше ніж в півтори хвилини.

Лідером загального заліку досі залишається Якуб Пшигоньскі, який випереджає Володимира Васільєва на 52 очка – тобто як мінімум до вересня (коли відбудеться Baja Poland) поляк залишиться на першій позиції. До речі, якраз починаючи з польського етапу, буде запущений процес відкидання двох гірших результатів на бахах (в залік за підсумками сезону йдуть всі ралі-рейди з коефіцієнтом 2 плюс п’ять кращих бах) – так що деякі «математичні ігри» будуть… Цікаво, що Якуб зараз видав оригінальну серію – на шести етапах поспіль він по черзі фінішує першим або другим! Невже в серпні його чекає перемога на Hungarian Baja?! У заліку «серійної» групи Т2 все звелося до битви саудівця Ахмеда Аль-Шегаві і катарця Адела Абдулли – інших регулярних учасників в цій категорії взагалі не видно… Трохи цікавішою є картина в класі малих багі Т3, де активно з’ясовують між собою стосунки іспанці Сантьяго Наварро і Хосе Луїс Пенья Кампо, а минулорічний тріумфатор в цьому заліку француз Клод Фурньє намагається якось «влізти» в цю битву іберійців.

Baja Aragón Teruel
1. Васільєв/Жильцов (RUS, Toyota Hilux Overdrive) 6:37.50
2. Пшигоньскі/Колсул (PL/B, Mini JCW Rally) +0.52
3. Прокоп/Томанек (CZ, Ford F-150 Evo) +1.22
4. Домжала/Мартон М. (PL, Toyota Hilux Overdrive) +9.12
5. Порем/Да Сілва (P, Ford Ranger) +12.16
6. Ван Лон/Розегар (NL, Toyota Hilux Overdrive) +26.37

Кубок світу з ралі-рейдів (після семи етапів)
1. Пшигоньскі (PL) – 237
2. Васільєв (RUS) – 185
3. Прокоп (CZ) – 174

Кубок світу, залік T2 (після семи етапів)
1. Аль-Шегаві (SA) – 165
2. Абдулла (Q) – 135
3. Мігунова (RUS) – 42

Кубок світу, залік T3 (після семи етапів)
1. Наварро (E) – 160
2. Пенья (E) – 158
3. Фурньє (F) – 109

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото X-raid, Overdrive Racing, DMACK

24-07-2018 21174
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца