Перехід до «міні-формату»

Кубок світу з ралі-рейдів (він же FIA World Cup for Cross-Country Rallies) після великого туру по Близькому Сходу і Центральній Азії (етапи в Катарі, ОАЕ, Казахстані) бере велику перерву – до жовтня, коли в Північній Африці відбудеться фінальний раунд серії, Rallye du Maroc. Але чимало команд і екіпажів поки не поспішають йти на такі тривалі канікули – адже для них передбачений також «малий» Кубок світу з бахам, FIA World Cup for Cross-Country Bajas, де можна поборотися за окремий вищий титул серед «спринтерів» в ралі-рейдах. Програма найближчим часом обіцяє стати дуже насиченою – як-не-як, в червні-вересні учасників чекатимуть п’ять раундів в Європі і на Близькому Сході (Італія, Іспанія, Угорщина, Польща, Йорданія)… При цьому не буде жодних «математичних ігор» з відкиданням одного чи двох гірших результатів – в залік за підсумками сезону йдуть всі вісім раундів «малого» Кубка світу. Все, що екіпаж здобути в гонках – залишиться з ним!

Першим в цій річній «черзі» міні-рейдів стане Italian Baja, яка збере в міжнародному заліку чотири десятки екіпажів. Основну групу фаворитів гонки можна перелічити без особливих зусиль – лідер Кубка світу з бах Володимир Васільєв (знову пересів на Toyota Hilux), Якуб Пшигоньскі (поляк на Mini JCW Rally дуже прагне відігратися за свої весняні невдачі в «великому» Кубку світу), Бенедіктас Ванагас (литовець здивував усіх свої прихильників несподіваною радикальною зміною кольору своєї Toyota Hilux Overdrive, яка з чорної стала червоною), Мартін Прокоп (чех має намір знову продемонструвати потенціал свого прототипу Ford Raptor RS CC)… Плюс в цю компанію готовий вламатися ще один представник X-raid Team, аргентинець Орландо Терранова на Mini JCW Rally. Крім того, список учасників Italian Baja знову продемонстрував, що «серійна» група Т2 перетворюється в «живий труп» – в заявці є лише один екіпаж, латвійця Алдіса Вілцанса (Toyota Land Cruiser)… Для порівняння, в категорії Т3 (малі багі SSV/UTV) готуються до старту чотирнадцять екіпажів!

Маршрут італійської бахи налічує шість допів і 410,68 км бойової дистанції: пролог в п’ятницю (12,09 км); три проїзди СД Barbeano (по 79,43 км) в суботу; два проїзди СД Gradisca (по 80,15 км) в неділю.

FIA World Cup for Cross-Country Bajas (після двох етапів)
1. Васільєв (RUS) – 33
2-3. Лауронен (FIN) – 30
2-3. Пшигоньскі (PL) – 30
4. Ванагас (LT) – 26
5. Аль-Кассімі (UAE) – 21

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото X-raid Team, Rytis Šeškaitis

21-06-2019 25220
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца