Паддон знов у грі

Ралійне життя в тихоокеанському регіоні продовжує старанно видряпуватися зі коронавірусної кризи, яка рік тому повністю зупинила як національні чемпіонати Австралії та Нової Зеландії, так і міжнародну серію FIA APRC з її регіональними Pacific Cup й Asia Cup… Зараз процес поступово приходить в норму – півтора тижня тому після річної перерви нарешті стартував чемпіонат Австралії (де найпомітнішою подією став переможний дебют нових прототипів Toyota GR Yaris AP4), а в минулі вихідні відбулося Rally of Otago, яке відкрило сезон в чемпіонаті Нової Зеландії, а також у FIA APRC Pacific Cup… Правда, зараз міжнародний статус ралі все ж виявився чистою формальністю, оскільки іноземців на старті майже не було. Доводиться вкотре пошкодувати про те, що Нова Зеландія давно не приймає у себе чемпіонат світу – деякі місцеві ралі вже зараз легко могли б отримати статус етапу WRC. Принаймні, на тому ж Rally of Otago маршрут налічував 14 спецділянок і 290 км бойової дистанції, при цьому в ньому були такі колосальні допи, як Manuka Hill (49,02 км) і Siberia (38,05 км)!

Якщо у 2019 році Хейден Паддон вважав за краще виступати на домашніх трасах поза заліком чемпіонату Нової Зеландії (виключно заради перемог в абсолютному заліку окремих ралі), щоб не вбивати конкуренцію в першості, то зараз він вже не збирався церемонитися зі своїми нинішніми суперниками. І вирішив провести повний сезон у національному чемпіонаті за кермом звичного прототипу Hyundai i20 AP4, на якому раніше вже здобув 12 перемог у 14 стартах. І майже відразу з’ясувалося, що на національному рівні з Паддоном досі ніхто не в змозі конкурувати – Хейден стрімко виграв 12 допів зі 14 (два інших програв тільки через проколи передніх коліс) і на сім з половиною хвилин випередив найближчого суперника! Можна навіть не сумніватися – у цьому році він програє національний чемпіонат тільки у випадку цілої серії проблем та сходів… Іншим героєм Rally of Otago став Джош Марстон на Holden Barina AP4 – спочатку він відверто провалив перший день ралі (тільки сьоме місце), після чого в неділю несподівано різко додав у швидкості та злетів на другу позицію!