«Мозаїка» новин

Останнім часом кількість новин стрімко прибуває на всіх рівнях ралі – тобто від національних чемпіонатів до основних міжнародних серій, причому зараз вони все частіше починають тісно «переплітатися» між собою. Наприклад, недавні новини з Румунії, де Сімоне Темпестіні протягом двох тижнів одне за іншим виграв поспіль два раунди з найвищим коефіцієнтом 1,2 – спочатку Raliul Maramureşului (30-31 травня), потім Catena Raliul Argeşului (12-13 червня). Подібний штурм миттєво приніс йому понад сотню очок і дозволив негайно злетіти на позицію лідера першості – три старти принесли Сімоне 150,8 очка зі 153 максимально можливих! Але все подвиги Темпестіні, які швидко вивели його на прямий шлях до шостого титулу чемпіона Румунії, стали тільки розминкою перед його головною програмою виступів у 2021 році – італійський «румун» зараз готується провести повний сезон у чемпіонаті Європи, де буде боротися в ERC-MICHELIN Talent Factory (окремому молодіжному заліку для екіпажів на техніці R5/Rally2). При цьому компанію йому має скласти 22-річний Норберт Майор, який націлюється на призові місця в моноприводних заліках ERC3 та ERC3 Junior…

Багато чого цікавого можна було побачити також на італійському Rally di Alba, етапі Campionato Italiano WRC (одного з численних місцевих національних чемпіонатів). По-перше, на старті з’явилося майже 190 екіпажів на різноманітній техніці. По-друге, саме на цьому ралі відбулася перша в Європі поява абсолютного нового ралійного автомобіля Toyota GR Yaris. Правда, поки що тільки як машина «нульового» екіпажу (причому пілотував її легендарний Массімо Бьязіон, дворазовий чемпіон світу з ралі) та в монокубковій версії (в Італії якраз в липні повинна стартувати нова серія GR Yaris Rally Cup, де учасники виступатимуть на 260-сильних GR Yaris R1 з повним приводом). По-третє, в окремому заліку Rally di Alba – #RAplus стартували екіпажі Отта Тянака й Олівера Сольберга (швед нарешті вийшов зі карантину) на Hyundai i20 Coupe WRC. Підсумок їх зустрічі вийшов досить кумедним – естонець легко виграв всі допи, але здобув 2,5 хвилини штрафу (пошкодив колесо на дорожній секції, втратив час на ремонт) і віддав перемогу Сольбергу! Одночасно прийшла несподівана новина – Олівер Сольберг на Safari Rally Kenya замінить П’єра-Луї Лубе за кермом Hyundai i20 Coupe WRC.

За останній тиждень екіпажі Hyundai Motorsport забезпечили вболівальникам чимало цікавих новин – якраз починаючи від появи екіпажів Отта Тянака й Олівера Сольберга на Rally di Alba до стрімкої заміни П’єра-Луї Лубе в Кенії (француз після провального початку сезону вирішив взяти паузу у виступах і поступився своїм місцем у складі Hyundai 2C Competition Сольбергу-молодшому). Зараз досить несподівано нагадав про себе Крейг Брін – ще недавно здавалося, що цього року ірландця в перервах між стартами в WRC будуть регулярно відправляти на етапи чемпіонату Італії (шеф Hyundai Motorsport Андреа Адамо в одному з інтерв’ю визнав, що було б насправді непогано, якщо Брін зуміє виграти італійський чемпіонат за кермом автомобіля корейської марки). Однак недавно все стрімко змінилося – фірмова команда Team MRF Tyres оголосила, що розширює свою програму в ERC (до того плани передбачали мінімум чотири старти Сімоне Кампеделлі в чемпіонаті Європи) та готує повний сезон для Крейга Бріна! Таким чином, ірландець знову займатиметься просуванням індійської шинної марки в європейських ралі – в ERC-2020 у нього було два фініші в Топ-5 на шинах MRF.