Кубок світу з бах: подвійний старт

Цього року «модернізований» Кубок світу з бах (впроваджена нова система нарахування очок, плюс сталося остаточне винесення супутнього Кубка Європи в окрему серію) фактично отримав подвійний старт сезону – адже протягом одного тижня повинні відбутися як Baja Russia Northern Forest на півночі Росії (11-13 лютого), так і Jordan Baja на Близькому Сході (18-19 лютого). Однак навіть такий надщільний графік не завадив деяким екіпажам запланувати виступи на обох раундах світового кубка – адже у списках учасників російської та йорданської бах можна побачити імена Язіда Аль-Раджі, Данії Акіль, Машаель Аль-Обайдан, Салеха Аль-Сайфа, Фернандо Альвареса, Егідіюса Валейші, Філіпе Насіменту, Армена Пузяна, Павла Сільнова… Ще привертає увагу той факт, що таку інтенсивну програму можуть дозволити собі переважно учасники відносно дешевої категорії SSV/UTV – з «вищої ліги» лише Аль-Раджі у стані використати відразу два прототипи групи Т1 протягом тижня. Та й співвідношення техніки у списках учасників говорить за себе – на «Північному лісі» стартували п’ять екіпажів на T1 та сімнадцять на SSV/UTV груп Т3 іТ4, а в Йорданії попередній список заявлених учасників налічує лише чотири Т1 та майже два десятки різних SSV/UTV (точніше, 19 легких багі).

Маршрут Baja Russia Northern Forest вийшов комбінованим – 16-кілометровий пролог у п’ятницю, у суботу на всіх чекали шість коротких спецділянок (три проїзди секції з двох допів завдовжки 36,05 км і 15,53 км), після чого у неділю учасники нарешті отримали можливість виступити на великих «рейдових» спецділянках (116,98 км і 94,10 км). Більшість уболівальників схилялися до думки, що битва за лідерство миттєво перетвориться на протистояння двох головних фаворитів – Язіда Аль-Раджі (Toyota Hilux Overdrive T1) і Володимира Васільєва (Mini JCW Rally), особливо після ефектної перемоги саудівця на пролозі (37 секунд відриву від найближчого суперника). Але вже в суботу все пішло шкереберть – Аль-Раджі на першій же спецділянці дня розтрощив підвіску (налетів на чималий камінь) і на цьому завершив свій виступ на карельських трасах, у Васільєва теж проблеми пішли цілою низкою (втрата приводу на передні колеса, довелося міняти коробку передач), що потягнуло за собою майже п’ятихвилинний штраф за пізній виїзд із сервісу. Щоправда, навіть це не завадило господареві траси завершити перший день бахи на другій позиції… Лідером же несподівано став польський екіпаж Томаша Бялковского та Даріуша Баскєвіча на легкому багі Polaris PZR 64 PRO XP Turbo групи Т4!

У неділю на великих спецділянках представникам вищої категорії Т1 нарешті вдалося відновити статус-кво – екіпажі Володимира Васільєва (Mini JCW Rally) та Сергія Успенського (Toyota Hilux) одразу вийшли на перші позиції та відсунули «польський сюрприз» на третє місце. Але головні події все ж чекали на всіх після фінішу, коли з’ясувалося, що рестриктор на Polaris Бялковского має діаметр 25,9 мм замість максимально допустимих 25,0 мм. У декого може виникнути питання, це багато чи мало – різниця в 0,9 мм? Простий математичний підрахунок показує, що у цьому випадку пропускна здатність рестриктора збільшується майже на 7,5%… Рішення суддів було миттєвим та передбачуваним – дискваліфікація. У підсумку третя позиція в абсолюті перейшла до жіночого екіпажу Анастасії Ніфонтової та Катерини Жаданової на BRP Can-Am Maverick X3, які також стали переможцями Baja Russia Northern Forest у заліку Т3. Загалом, доводиться відзначити очевидний факт – досить швидкі, але суттєво дешевші SSV/UTV на рівні приватних команд продовжують витіснювати техніку Т1. Підсумкові протоколи російської бахи виглядають красномовно – у Топ-10 фінішували відразу вісім мотовсюдиходів! І беззаперечно подібну картину також побачимо найближчими днями на Jordan Baja…

Baja Russia Northern Forest
1. Васільєв/Уперенко (RUS, Mini JCW Rally) 4:38.44
2. Успєнскій/Данілова (RUS, Toyota Hilux) +7.24
3. Ніфонтова/Жаданова(RUS, BRP Can-Am Maverick X3) +10.58
4. Ременнік/Федоров (RUS, BRP Can-Am Maverick XRS Turbo RR) +11.58
5. Альварес/Діас (RA, BRP Can-Am Maverick X3) +16.01

Кубок світу з бах, абсолют (після першого етапу)
1. Васільєв – 40
2. Успєнскій – 32
3. Ніфонтова – 27
4. Ременнік – 21
5. Альварес (RA) – 17

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Baja Russia, Микола Кочеров

Новини та коментарі зі світу ралі-рейдів на Telegram-каналах
https://t.me/crosscountryrallynews
https://t.me/crosscountryrally

17-02-2022 46832
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца