Кубок світу: варіанти, варіанти…

Ситуація в Кубку світу з ралі-рейдів 2018 року всі більше нагадує якусь хитромудру партію в покер – начебто ситуація виглядає досить передбачуваною, але все одно майже неможливо підрахувати, хто які карти матиме на руках після подвійного візиту на етапи в ОАЕ (на Dubai International Baja і Abu Dhabi Desert Challenge). І все це відбувається на тлі дуже непростої політичної ситуації в районі Перської затоки («Катарська криза») – спочатку у катарців виникли проблеми з виступом в Еміратах (Нассер Аль-Аттія взагалі вирішив пропустити обидва етапи в ОАЕ), потім схожа ситуація однозначно складеться з квітневим Qatar Cross Country Rally (цього разу вже представникам ОАЕ і Саудівської Аравії доведеться думати, чи варто їм вибивати спеціальний дозвіл на поїздку в Катар)… Поки що від усієї цієї дипломатичної метушні виграють європейські екіпажі – вони таких дипломатично-політичних обмежень немає, ось вони поки і активно набирають очки.

В цілому, події на Dubai International Baja лише посилили цю плутанину. По-перше, поляк Якуб Пшигоньскі здобув вже другу в кар’єрі перемогу на етапах Кубка світу і вперше став лідером загального заліку серії. Екс-мотогонщик все краще і впевненіше почувається за кермом автомобіля, про що і свідчать всі його недавні успіхи – два фініші в Топ-10 на «Дакар» (сьоме і п’яте місця в 2017 та 2018 роках), віце-чемпіон Кубка світу в 2017 році. По-друге, несподівано зазнав невдачі Халід Аль-Кассімі – аж надто багато хто був упевнений, що він на Peugeot 3008 DKR виграє обидва домашні раунди і з 90 очками стане лідером в загальному заліку. Але шейх на першій ж спецділянці зіткнувся з технічними проблемами, отримав багатогодинний штраф і опинився далеко за межами залікової зони… Можна вважати, що зараз ситуація складається на користь Нассера Аль-Аттіі – поки катарець вимушено пропускає гонки, його основні суперники (Пшигоньскі, Васільєв, Аль-Кассімі) наполегливо відбирають один у одного очки і не дають нікому піти у великий відрив.

Нема нічого дивного в тому, що така «карусель» лише посилює інтерес до майбутнього Abu Dhabi Desert Challenge – чи зможе ця гонка в черговий раз перетасувати групу лідерів Кубка світу? Або, навпаки, дозволить комусь (наприклад, тому ж Пшигонському) стрімко збільшити свій відрив від переслідувачів? Спробуємо підрахувати основні чинники. Перший – Халід Аль-Кассімі зробить все можливе, щоб здобути реванш за невдачу на Dubai International Baja. Другий – команда X-raid значно підсилить свій склад (виставить сім екіпажів), при цьому головною ударною силою стануть Якуб Пшигоньскі і Язід Аль-Раджі (обидва на Mini JCW Rally). Третій – є новий «джокер» в особі саудівця Ясіра Сейдана, який недавно пересів на техніку вищої категорії Т1, але вже здатний за першої ж нагоди проскочити на подіум. Напевно, чи не найцікавішим результатом майбутнього Abu Dhabi Desert Challenge (з точки зору турнірної таблиці в Кубку світу) стане перемога Халіда Аль-Кассімі і друге місце Ясіра Сейдана! Ось тоді точно буде казкова «свистопляска»…

Dubai International Baja
1. Пшигоньскі/Колсул (PL/B, Mini JCW Rally) 4:10.27
2. Васільєв/Жільцов (RUS, Mini All4 Racing) +4.08
3. Сейдан/Кузміч (SA/RUS, Toyota Hilux Overdrive) +5.40
4. Прокоп/Томанек (CZ, Ford F-150 Evo) +35.36
5. Аль-Хелеі/Алькенді (UAE, Nissan Pick-Up) +38.25
6. Белл/МакМьоррен (UAE, Nissan Navara) +47.43

Кубок світу, абсолют (після двох етапів)
1. Пшигоньскі (PL) – 42
2. Васільєв (RUS) – 37
3. Прокоп (CZ) – 33
4. Аль-Аттія (Q) – 30
5. Сейдан (SA) – 26

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото X-raid Team, Overdrive Racing

17-03-2018 18127
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца