Коротке затишшя перед Кіпром

Перерва між грецьким і кіпрським етапами чемпіонату Європи була зовсім невеликою, навіть менше двох тижнів – в неділю 3 червня фінішувало EKO Acropolis Rally, а вже завтра, 15 червня, стартує кваліфікація перед Cyprus Rally. І не забуваємо, що в ці дванадцять днів цієї «перерви» треба зробити дуже багато чого – перевезти на острів всю техніку (як ралійні автомобілі, так і машини сервісу), провести ознайомлення з трасами на Кіпрі плюс хоч якісь короткі попередні тести і т.д . Так що відпочивати дійсно було нема коли. Зараз, коли вже остаточно визначився список учасників Cyprus Rally (хтось знявся в останній момент через різноманітні проблеми, хтось дозаявився), можна уважно його переглянути і оцінити співвідношення сил… Тим більше, на старті знову з’являться «джокери», які можуть втрутитися в боротьбу постійних учасників.

На Кіпрі список «регулярів», які планують провести повний сезон в ERC, очолюють троє – Олексій Лук’янюк, Бруно Магальяйнш і Норберт Херціг… Причому майже ні у кого немає сумнівів в тому, що Лукас за чистою швидкістю повністю перевершує своїх головних суперників – навіть на своєму досить-таки невдалому EKO Acropolis Rally пітерець був найшвидшим, в одні ворота виграв другий день гонки. І навряд чи на Кіпрі таке співвідношення сил мусить якось радикально змінитися (за відсутності проблем на трасі, звичайно). А ось в боротьбі за перемогу в окремо взятій гонці (тобто Cyprus Rally) у Лук’янюка є два дійсно дуже серйозних суперники… По-перше, це Нассер Аль-Аттія, який паралельно виступає також в заліку FIA Middle East Rally Championship. По-друге, фін Юусо Нордгрен з Skoda Motorsport продовжує свою «навчальну програму» в ERC – пару тижнів тому в Греції він, незважаючи на сход, продемонстрував дуже навіть непогану швидкість…

В цілому, компанія на техніці R5 начебто досить велика (майже півтора десятка екіпажів), але, як згадувалося раніше, насправді сильних учасників небагато – чотири-п’ять на чолі з Нассером Аль-Аттією та Олексієм Лук’янюком, максимум шість. У ERC-2 картина ще скромніша – два головних фаворити цього заліку, Сергій Ременник і Тібор Ерді, взагалі пропускають етап на Кіпрі… У підсумку, на кіпрських трасах побачимо тільки Хуана Карлоса Алонсо і Зеліндо Мелегарі, з якими будуть змагатися чотири місцевих екіпажі. У ERC-3 без юніорів теж спостерігається не надто райдужна картина – сім екіпажів, з них тільки два регулярних учасники… Вірніше, учасниці – іспанка Емма Фалькон і британка Кеті Маннінгс. Правда, є один дуже цікавий екіпаж в моноприводі – поки в заліку ERC Junior U28 триває велика пауза на дві гонки, вирішив підключитися Лоран Пельє з Peugeot Rally Academy, який стартує на Peugeot 208 R2 замість звичного Peugeot 208 T16.

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Josef Petru (Rally Photo Service), Skoda Motorsport, Saintéloc Racing

14-06-2018 14892
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца