Italian Baja: гра-халепа

Італійський етап Кубка світу з бах (FIA World Cup for Cross-Country Bajas) несподівано зазнав чималих втрат ще до старту – якщо в попередньому списку учасників в міжнародному заліку налічувалося 40 екіпажів, то на старті змагання з’явилися тільки 33… Але це був тільки початок, оскільки до фінішу дісталися лише «чортова дюжина» екіпажів! Більш того, в Топ-10 абсолютного заліку нинішнього Italian Baja пробилися відразу чотири представники групи Т3 (баггі SSV/UTV), а єдиний учасник «серійного» дивізіону Т2 (латвієць Алдіс Вілцанс) так і не зміг фінішувати. Перший великий сюрприз чекав на всіх вже під час прологу, коли Якуб Пшигоньскі (Mini JCW Rally) влаштував суперникам справжній розгром. А як ще назвати 35,8 с відриву від найближчого переслідувача на дистанції лише 12,09 км?! Ось тільки розвинути цей чималий успіх поляк так і не спромігся – на першому ж великому допі Якуб програв півтори хвилини своємуаргентинському одноклубнику Орландо Терранові та відкотився на другу позицію… І це був тільки початок майбутнього грандіозного бойовиська.

Субота дуже серйозно пройшлася по рядах фаворитів – майже одночасно зійшли Якуб Пшигоньскі (поляк врізався в дерево і відірвав переднє колесо) і Бенедіктас Ванагас (на незвично «почервонілий» Toyota Hilux литовця двигун почав втрачати потужність)… А потім гонка стала просто «змітати» з траси екіпажі один за іншим – як вже згадувалося раніше, фініш змагання побачили тільки 13 учасників з 33. Але декого такий «шквал» навіть не зачепив – Орландо Терранова з Володимиром Васільєвим строго по черзі вигравали допи (аргентинець виграв по спецділянках з рахунком 3:2 і святкував перемогу на Italian Baja), а на третю позицію пробився чех Мартін Прокоп на Ford Raptor RS CC. У підсумку, Кубок світу з бах отримав явного фаворита – Володимир Васільєв завдяки своїй стабільності (два других і четверте місце) набрав вже 54 очка і помітно відірвався від найближчих суперників – у Прокопа 32 очки, у Пшигоньского тільки 30… Тепер на найближчих етапах (Іспанія, Угорщина, Польща) буде велика битва – чи вдасться переслідувачам відіграти таку фору?