Іспанський фестиваль (ВІДЕО)

Тримісячні канікули в Кубку світу з бах нарешті завершилися – в минулі вихідні в Іспанії відбувся п’ятий етап серії, Baja España Aragón. Після відверто безрадісної картини на близькосхідних етапах в лютому-березні (де на старті в міжнародному автомобільному заліку з’являлися лише від 9 до 14 екіпажів), повернення до Європи миттєво потішило чималою кількістю учасників – понад сім десятків екіпажів (сорок на різноманітній техніці вищої категорії Т1, десь тридцять на легких багі SSV/ UTV)! При цьому у всіх залікових групах було на кого подивитися – Нассер Аль-Аттія, Язід Аль-Раджі, Ясір Сейдан, Кшіштоф Холовчіц, Ерік ван Лон… Нарешті з’явилася на трасах Bahrain Raid Xtreme, яка практично не нагадувала про себе з моменту фінішу «Дакара» – команда виставила відразу три екіпажі на Prodrive Hunter (Хоан Нані Рома, Себастьян Леб і новачок у складі BRX Орландо Терранова). Плюс на старті з’явилися чимало жінок-пілотів – легендарна Ютта Клаяйншмідт, Моллі Тейлор (то був її дебют у ралі-рейдах), Кеті Маннінгс (учасниця нової серії Extreme E), Аннетт Фішер, Машаель Аль-Обайдан (перша жінка-пілот зі Саудівської Аравії, яка виступила на змаганнях в Європі)…

З таким насиченим складом учасників інтриги в боротьбі за місця в Топ-10 було набагато більше, ніж на всіх чотирьох попередніх етапах Кубка світу. Особливо цікаво було спостерігати, як проявлять себе прототипи BRX Prodrive Hunter на відносно повільних (середня швидкість близько 70-80 км/год) і закручених гравійних трасах. Враження поки що вийшли суперечливими… З одного боку, «Мисливці» виявилися дійсно швидкими машинами (Льоб виграв СД1, Терранова став другим на СД2). З іншого, їх надійність все ще помітно кульгає – Терранова двічі зійшов через технічні проблеми, Льоб втратив час і провалився з другого на восьме місце… У підсумку практично повторилася «дакарівська» історія, коли стабільний Хоан Нані Рома на Prodrive Hunter акуратно подолав всю дистанцію та фінішував п’ятим. Перемогу святкував Нассер Аль-Аттія, який став уже чотириразовим тріумфатором Baja España Aragón – катарець за цим показником тепер поступається тільки Хоану Нані Ромі (п’ять перемог) і зрівнявся з такими легендами, як П’єр Лартіг і Жан-Луї Шлессер. А ось лідер Кубка світу саудівець Ясір Сейдалі провалився з тріском – сходи на першій і третій спецділянках…

Окремою подією став черговий успіх Маттіаса Екстрьома, який продовжує опановувати всі види техніки для ралі-рейдів – дебютував на SSV/UTV, потім стрімко пересів на Mini JCW Buggy (четвертий на ралі-рейді в Андалузії, потім третім у Казахстані), а зараз у першому ж старті на Mini All4 Racing став другим на Baja España Aragón! Цікаво, коли він з’явиться за кермом гібридного прототипу Audi RSQ E-Tron – вже восени на одному з ралі-рейдів або бах? Чи Q Motorsport буде старанно «маскуватися» до самого старту «Дакару»-2022? На відміну від попередніх раундів Кубка світу, екіпажі на SSV/UTV не дотягнули до Топ-10 абсолюту – коли на трасі з’являються десятки учасників на потужній техніці T1, легкі багі швидко втрачають ініціативу… В категорії Т3 можна було відзначити два помітних досягнення – Кеті Маннінгс стала п’ятою, Машаель Аль-Обайдан завоювала восьму позицію. У групі Т4 (тобто «серійні» SSV/UTV) відзначилася Моллі Тейлор, чий дебют в ралі-рейдах негайно приніс їй п’яте місце. Кого з героїв арагонської бахи побачимо на серпневих етапах в Угорщині та Польщі? Адже цілком може розвернутися цікава битва у всіх заліках Кубка світу!