Ігри за призові місця (ВІДЕО)

Особливих сюрпризів від фінального раунду гравійної першості Іспанії ніхто не чекав – доля вищого титулу давно вирішена, лишається тільки з’ясувати, хто ж посяде друге і третє місця за підсумками сезону. А скільки претендентів на подіум взагалі-то залишилося? З основних фаворитів – Хорхе дель Сід, Горка Ейсменді… Є невеликі шанси у братів Александера і Вільямса Вільянуева, для цього їм потрібно лише вигравати. А ось «джокер» Ефрен Льярена на Peugeot 208 R2 так і не з’явився – його програма стартів була націлена на зовсім інші завдання.

Недавнє Rallye Costa Tropical – Granada здивувало парою цікавих подробиць. По-перше, гонка відбулася вперше, але при цьому негайно отримало статус етапу національного чемпіонату. По-друге, не дуже звичний для іспанських гравійних ралі формат – дев’ять коротких допів, довжиною від 4,69 км до 7,97 км (в сумі це дало лише 60,11 км бойової дистанції). Ще одна цікава подробиця з’ясувалася вже під час гранадського ралі – траса виявилася фантастично повільною, середня швидкість на СД ледве перевищувала позначку в 60 км/год. Причому на більшості спецділянок навіть на короткій дистанції в шість-сім кілометрів Топ-3 екіпажів зазвичай «розсмикувало» на 15-20 секунд, а то і на півхвилини!

Найпомітнішою подією стала зміна техніки у минулорічного чемпіона – Александер Вільянуева після двох років виступів на Citroen DS3 R5 пересів на Skoda Fabia R5. Схоже, цей крок екс-чемпіона був вимушеним – на попередньому етапі гравійного чемпіонату його Citroen серйозно постраждав в аварії, довелося терміново орендувати Skoda у команди AR Vidal (цей автомобіль найчастіше використовували в сусідній Португалії, де на ньому виступав Мігел Кампуш). З новою зброєю Вільянуева непогано впорався – п’ять виграних допів і друге місце на фініші (на жаль, цього все одно не вистачило, щоб дотягнутися до Топ-3 за підсумками сезону). Перемогу ж святкував Горка Ейсменді – баск на Ford Fiesta R5 від початку грав в гру «відірвався – віддихався – трохи підпустив суперника – знову відірвався», завдяки чому здобув титул гравійного віце-чемпіона Іспанії.

Rallye Costa Tropical – Granada
1. Ейсменді/Санхуан (E, Ford Fiesta R5) 57.49,3
2. Вільянуева А./Санчес О. (E, Skoda Fabia R5) +8,5
3. Алонсо/Веласко (E, Ford Fiesta RS WRC) +3.03,3
4. Кастро/Леал (E, Mitsubishi Lancer Evo X) +3.23,6
5. Вільянуева В./Агуадо (E, Mitsubishi Lancer Evo X) +4.04,7
6. Квінтана/Пеньяте (E, Mitsubishi Lancer Evo X) +5.10,3

Гравійний чемпіонат Іспанії
1. Суарес – 165
2. Ейсменді – 138
3. Дель Сід – 119
4. Вільянуева В. – 116
5. Вільянуева А. – 113

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото RFEDA, Facebook (Alex Villanueva)

14-12-2017 12126
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца